• 02122350681-22350645

پنج مورد از انواع اقامت ترکیه

انواع اقامت ترکیه شامل: اقامت توریستی ترکیه ، اقامت دانشجویی ، اقامت ترکیه برای مالکان و خریداران املاک ، اقامت کاری و اقامت دائم در ترکیه و اخذ شهروندی و پاسپورت می باشد . در ادامه در مورد هر مورد توضیحاتی آماده کرده ایم .

اقامت توریستی ترکیه

مدت این اقامت 90 روز یعنی 3 ماه بوده و از زمان ورود به خاک ترکیه (مرزهای هوایی و یا زمینی ) محاسبه میگردد .

این ویزا برای توریست ها و مسافران بوده و با این نوع ویزا ، شما اجازه کار در ترکیه یا اجازه تحصیل در ترکیه را نخواهید داشت .

بر اساس قوانین موجود فعلی شما می توانید قبل از اتمام این دوره 3 ماهه با مراجعه به اداره امنیت ( پلیس ) ترکیه ، نسبت به تمدید آن و دریافت اقامت توریستی 6 ماهه فقط برای یک بار در طول هر سال میلادی ، اقدام کنید .

اقامت دانشجویی

برای گرفتن این نوع اقامت اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های ترکیه و ارائه مدارک درخواست دانشگاه از قبیل  IELTS , TOEFL , ALES , TOMER , T.Y.S که در هر دانشگاه متفاوت می باشد ، الزامی می باشد .

پس از اخذ پذیرش از دانشگاه ترکیه ، اداره امنیت به شما اقامت دانشجویی ترکیه با اعتبار یکساله میدهد که تا زمان اتمام تحصیل قابل تمدید می باشد .

در صورت نیاز شما به  مشاوره در خصوص دانشگاه های ترکیه ، مشاوران ما قادر خواهند بود تیم تخصصی و مجربی را در این مورد به شما معرفی نمایند .

اقامت ترکیه برای مالکان و خریداران املاک

بر اساس قانون جدید املاک بشماره 6302 ( اصلاح قانون بررسی زمین ) منتشر شده در 18  ماه مه 2012 که اجازه می دهد تا خارجی ها برای خرید املاک در ترکیه اقدام کنند ، بازار املاک و مستغلات ترکیه جهش کرد و نزدیک به 19000 ملک به بیش از 13500 خارجی فروخته شد .

بر اساس این قانون خارجی ها خواهند توانست بدون نیاز به ثبت شرکت و بصورت حقیقی اقدام به خرید ملک و دریافت سند قطعی مالکیت نمایند .


حتما بخوانید: برای خرید ملک در ترکیه چه باید کرد ؟

همچنین بر اساس قانون مصوبه در تاریخ 13.04.2013  اتباع خارجی که اقدام به خرید املاک و مستغلات در ترکیه می نمایند در مرحله اول قادر به اخذ اجازه اقامت حداقل یک ساله ، و در طول یک سال در صورت عدم فروش ملک قادر به تمدید اقامت خود خواهند بود و پس از 5 سال قادر به اخذ اقامت دایم ترکیه خواهند شد .

برای گرفتن این نوع اقامت شما نیازی به ثبت شرکت ندارید و علاوه بر اینکه هزینه های ثبت و نگهداری شرکت را نخواهید پرداخت بلکه شاهد افزایش قیمت و سرمایه گذاری در بخش املاک ترکیه خواهید بود .

اقدام برای دریافت این اقامت پس از دریافت سند آغاز و بر اساس  رعایت ضوابط مربوط به اخذ اقامت خریداران املاک قابل اجرا و انجام خواهد بود .

جهت اخذ جزئیات بیشتر در مورد این نوع اقامت و اطلاع از خدمات ما با دفتر تهران ( اطلاعات در بخش تماس با ما موجود است )، تماس بگیرید .

اقامت کاری

شرط لازم و کافی برای اینکه شما بتوانید اقامت ترکیه را از طریق کار بدست آورید این است که یک شرکت ترکیه ای شما رابعنوان پرسنل بپذیرد .

برای کسب این نوع اقامت ، شما باید از تخصص ویژه ای برخوردار باشید و در زمان درخواست شرکت ترکیه ای به همکاری با شما ، طبق آمار وزارت کار و رفاه ترکیه ، نباید شخصی که پاسپورت ترکیه را دارد با تخصص شما بیکار باشد .

با نکته فوق و وضعیت کار در ترکیه و شرایط خاص ایرانیان می توان این گونه اعلام نمود که در حال حاضر شانس یافتن کار به صورت فوق در کشور ترکیه برای فرد ایرانی بسیار کم است .

پس تنها راه ممکن اقامت کاری ترکیه ، از طریق ثبت شرکت است .


حتما بخوانید: مراحل کامل ثبت شرکت در ترکیه را بدانید

(ما در این زمینه میتوانیم به شما کمک کنیم ، جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید) .

اقامت دائم ترکیه و پاسپورت ترکیه  به خارجیانی ارائه میشود که دارای  سال  اقامت کاری ترکیه  بوده و حداقل 4.5 سال از این  5 سال را در ترکیه زندگی کرده و اقامت داشته و بیمه ایشان توسط کارفرما مرتب پرداخت شده باشد .

برای اخذ اقامت کاری دو راه وجود دارد یا ثبت شرکت ترک و فعال نشان دادن شرکت در این  5سال با استخدام کادر ترک در این شرکت و یا استخدام شدن در یک شرکت معتبر ترک و واریز بیمه از طریق این شرکت .

مشاوران ما در این زمینه نیز قادر به ارائه خدمات به شما خواهند بود .

اقامت دائم در ترکیه و اخذ شهروندی و پاسپورت

نکته قابل توجه در امر اخذ اقامت دائم ترکیه  اگر قصد دریافت این نوع اقامت و اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه را دارید باید از همان ابتدای امر این موضوع را با کارشناسان ما در میان بگذارید چون پروسه دریافت اقامت های ملکی موقت ، با اقامت دائم و شهروندی متفاوت می باشد .

کسانی که برای اقامت دائم ترکیه اقدام می نمایند باید از سلامت روحی و جسمانی برخوردار باشند .

همچنین باید از توانایی مالی خوبی برای خود و خانواده خود برخوردار باشند .

 

برای اقامت دائم در ترکیه فعلا 4  راه وجود دارد :

  1. خرید اموال غیر منقول دارای اعیان (مغازه و یا آپارتمان و موارد مشابه) به ارزش 250 هزار دلار و شرط عدم فروش تا سه سال .
  2. سرمایه گذاری ثابت به مقدار  پانصد هزار دلار .
  3. افتتاح حساب سپردۀ بلند مدت 3 ساله به مبلغ  500 هزار دلار .
  4. ایجاد استخدام برای 50 نفر شهروند ترکیه .

شما با دارا بودن یا تحقق هر یک از این شروط می توانید بدون طی کردن مراحل اقامت موقت ، از همان ابتدا اقامت دائم و شهروندی ترکیه را اخذ نمائید .

اگر شما بعنوان سرمایه گذار  وارد عرصه فعالیت در ترکیه شوید  بخش حقوقی گروه سهند از اول شروع همکاری ، پروسه دریافت اقامت دائم شما یا  دریافت پاسپورت ترکیه  را آغاز نموده و در کوتاه ترین زمان مراحل قانونی را انجام میدهد .

کلیه اقدامات گروه سهند بر اساس قوانین جاریه کشور ترکیه و جمهوری اسلامی ایران خواهد بود .

 جهت دریافت اطلاعات بیشتر و بروز و مشاوره رایگان با مشاورین با تجربه ما با ما تماس بگیرید .