1 آیا مالکیت در ترکیه همانند کشور دبی می باشد ؟

خیر – در ترکیه بر خلاف دبی مالکیت 100 %  قطعی است بطوریکه کلیه قوانین از قبیل ارث نیز در مورد مالکان خارجی قابلیت اجرایی دارد .

 

2چگونه میتوان از قیمت واقعی املاک مطمئن شد ؟

مبنای قیمت ارائه شده به خریداران ، همواره آخرین لیست قیمت اعلام شده از سوی شرکت های سازنده ( با مهر و سربرگ شرکت مربوطه ) می باشد و به هیچ عنوان ملکی خارج از لیست قیمت فروخته نخواهد شد . به جز موارد استثناء و تخفیفاتی که به برخی دفاتر فروش اعمال خواهد شد ،( گروه سهند مجاز به اعمال 5-2%  تخفیف از لیست فروش خواهد بود) .

 

3 بهترین نوع سرمایه گذاری ملکی در ترکیه چیست ؟

یکی از بهترین گزینه ها برای خریداران ایرانی ، خرید از پروژه های در حال ساختی است که توسط این مجموعه به خریداران معرفی میگردند ( پیش خرید )

کارشناسان این مجموعه ابتدا اقدام به بررسی اعتبار مدارک پروژه ، مالکها ، استعلام از شهرداری ، اداره ثبت و سایر ارگانهای دخیل در صدور سند و ارزیابی سوابق شرکت سازنده ، موقعیت و پتانسیل های پروژه ها را برای ارزش افزوده در آینده مطالعه نموده و سپس نسبت به قراردادن و معرفی پروژه در لیست فروش خود ، اقدام می کند . و همواره در این خصوص ، سود آورترین پروژه ها را به خریداران معرفی میکند . میزان پیش پرداخت نسبت به پروژه های مختلف متفاوت خواهد بود و اقساط از 12 الی 48 ماه متغیر است . عموما برای اقساط بهره ای از سوی شرکت های سازنده در یافت نمی شود . در این گونه موارد ، انتقال سند پس از اتمام اقساط ممکن خواهد بود .

 

4 آیا امکان خرید آپارتمان آماده به صورت نقد و اقساط وجود دارد ؟  

بله ، بر اساس قرارداد این مجموعه با پروژه هایی در شهرهای مختلف از قبیل استانبول و آلانیا خریداران می توانند با شرایط قسطی اقدام به خرید آپارتمان آماده نمایند . در اینصورت ملک تحویل خریدار شده و سند ملک به نام خریدار و در رهن  شرکت سازنده باقی می ماند . در اینصورت سند به میزان بدهی خریدار در رهن بانک و یا شرکت سازنده خواهد ماند که پس از اتمام اقساط فک رهن خواهد شد و خریداران می توانند با استفاده از این مزیت سند ملک خود را دریافت نموده و از مزایای قانونی خرید املاک در ترکیه نظیر اخذ اقامت بهره مند گردند .

 

5 آیا وام بانکی به خریدار تعلق میگیرد ؟

متاسفانه به دلیل تحریمهای بین المللی بر علیه ایران ، پرداخت وام بانکی به شهروندان ایرانی در ترکیه امکان پذیر نمی باشد ولی خریداران در صورتیکه تمایل به خرید به صورت اقساطی داشته باشند ، می توانند به دو روش اقدام کنند :                            

1 خرید بصورت پیش خرید از پروژه های در حال ساخت با تسهیلات فروش اقساطی که از سوی شرکت سازنده در اختیار خریداران قرار داده می شود .

 2خرید واحد های آماده تحویل در شهرهایی مثل  استانبول و آلانیا ( در سوال شماره 3 توضیح داده شده است )

 

6– آیا این گروه در سراسر استانبول و آلانیا قادر به معرفی ملک خواهد بود ؟

 

بله، این مجموعه در اکثر مناطق استانبول ملک برای فروش دارد . ولی بعلت تاریخی بودن و ارزش آثار تاریخی زیاد در شهر استانبول ، محدودیتهای زیادی از سوی سازمان UNESCO  و شهرداری استانبول برای ساخت و ساز در بافت تاریخی شهر ( مناطقی که مسافران محترم جهت سفر توریستی تشریف می برند همانند تاکسیم و فاتح  و آکسارای و مجیدیه کوی و ... ) وجود دارد و اکثر سازندگان ترجیح می دهند تا ساخت و ساز را در منطقه غرب استانبول انجام دهند تا علاوه بر هوای تمیز ، فصای بیشتری برای فضای سبز محوطه و خدمات رفاهی در محوطه به خریداران ارائه دهند .

 

7 توصیه شما برای انتخاب منطقه برای خرید ملک در استانبول چیست ؟

کارشناسان شرکت با مطالعه و تحقیق در محلات و مناطق شهر استانبول ، پروژه ها و املاک منطقه غرب ( بخش اروپایی استانبول ) را مناسبترین گزینه جهت معرفی به خریداران خارجی یافته اند .

بخشی از دلایل ارجحیت این منطقه بشرح زیر می باشد :

- منطقه Yeni Istanbul  در 30 سال اخیر و بر اساس اصول و استانداردهای شهرسازی اروپا بنا شده و کلیه فضاهای مورد نیاز برای اسکان شامل فضاهای آموزشی ، تجاری ، درمانی و ... پیش بینی گردیده است .

- با توجه به ارزان بودن زمین و عرصه در ده سال گذشته ، بزرگترین مراکز تجاری و تفریحی و دانشگاهی در این منطقه از استانبول احداث شده و یا در حال احداث می باشد ( بعنوان مثال بزرگترین شعبه MIGROS یا CARREFOUR  در این بخش از شهر بوده ) و سازندگان پروژه های ساختمانی امکان اختصاص سطح بیشتری از عرصه به فضای سبز و اماکن تفریحی دارند .

- به علت شروع همزمان دهها پروژه ساختمانی در این منطقه ، قیمت املاک به صورت رقابتی و در خور توان مالی اکثر خریداران ایرانی می باشد . ( این روند حداقل تا یک سال ادامه خواهد یافت .)

- هر سال این منطقه از استانبول شاهد احداث و افتتاح دهها مورد امکانات رفاهی نظیر مترو باس ، پارک جنگلی و ... میباشد که پیش بینی افزایش شدید قیمت در چند سال آینده را متصور می سازد .

- سطح فرهنگ بالای ساکنین منطقه ، پائین بودن جرم و جنایت و امنیت بالا ، تمیز بودن هوا و آب دریا ، نزدیکی بهپروژه در حال ساخت بزرگترین جتمع تفریحی ساحلی خاورمیانه ،نزدیکی به تنها منطقه قابل شنا کردن و پلاژهای ساحلی استانبل و ...همه موجب گردیدند که این شرکت ، منطقه Yeni Istanbul را بعنوان بهترین گزینه جهت معرفی به خریداران خارجی معرفی کند .

- بعلت بافت نو منطقه ، املاک در طول سالهای آینده از ارزش افزوده برخوردار خواهند شد .

 

8 فاصله Yeni Istanbul تا مرکز شهر چقدر است ؟

عموما 12 – 15 کیلو متر با فرودگاه آتاتورک استانبول فاصله دارد . اخیرا با افتتاح metro bus  در بزرگراه E5  زمان رسیدن به مرکز شهر به 30 دقیقه کاهش یافته است ضمن اینکه به راحتی میتوان با استفاده از مسیر خطوط ویژه و اتوبوس های بی آر تی ، بدون ترافیک و با یک بلیط به قسمت آسیایی هم سفر کرد . البته لازم به ذکر است با انتقال تدریجی مراکز دولتی و افتتاح مداوم مراکز خدماتی ، دانشگاهها ، بیمارستانها ، مراکز خرید و توریستی و هتلها در Yeni Istanbul نیازی به رفتن به مرکز شهر وجود ندارد .

 

9 کیفیت ساخت و مقاومت ساختمانهای مورد فروش در برابر زلزله چگونه است ؟

کیفیت ساخت پروژه های جدید ترکیه ، مطابق آخرین استانداردهای اروپا است . بخش پیمانکاری و ساخت و ساز ترکیه یکی از فعالترین و پویاترین  پیمانکاران جهان است . در سال 2007 بیست و دو شرکت پیمانکاری و ساختمان سازی از ترکیه در فهرست بهترینهای مهندسی عمران جهان جای گرفتند که از این لحاظ رتبه سوم جهان را پس از کشور آمریکا و چین داراست .

 

10 افزایش قیمت سالانه مسکن در ترکیه چقدر است ؟

طبق آمار کشور ترکیه بازار مسکن در شهر های بزرگ نظیر استانبول و آنتالیا رشد بین 10 % تا 15 % داشته و این رشد برای سالهای آتی نیز پیش بینی میشود البته در املاک توصیه شده توسط مجموعه ما سود پیش بینی شده بین 20 % تا 40 % می باشد .

 

11 از چه زمانی میتوانم درخواست اقامت ترکیه را پیگیری کنم ؟

پس از دریافت سند مالکیت ( Tapu ) که معمولا بین 45 روز الی 4 ماه با توجه به  شهر و منطقه ، متفاوت خواهد بود .

 

12 پروسه بررسی درخواست اقامت ترکیه چه مدت است ؟

حدود یک ماه پس از ارائه مدارک به اداره امنیت .

 

13 آیا با دریافت اقامت موقت ترکیه میتوان به سایر کشورها سفر کرد ؟

خیر – اقامت ترکیه عموما بصورت دفترچه مستقل صادر میگردد . تا قبل از در یافت اقامت دائم و حق شهروندی ترکیه ( بعداز 5-8 سال ) شما جهت سفر به سایر کشورها  ملزم به دریافت ویزا بر اساس توافقات و شرایط فی مابین کشور و ایران خواهید بود .

 

14 قیمت یا متراژ واحد خریداری شده آیا ممکن است در دریافت اقامت تاثیر بگذارد ؟

برای دریافت اقامت یک خانواده خیر

 

 

15 آیا این مجموعه پروسه درخواست اقامت ترکیه من را انجام میدهد ؟

 

بله ، این مجموعه با معرفی وکلا زبده و معتبر ، شما را در دریافت اقامت بر اساس قوانین جاری ترکیه راهنمایی خواهد کرد .

 

 

16 سایر خدمات قابل ارائه شما چیست ؟

 

- ارائه مشاوره در امر سرمایه گذاری های کلان در بخش مسکن در ترکیه

 

- ارائه مشاوره حقوقی در امر اخذ اقامت و کسب شهروندی کشور ترکیه

 

- خرید عرصه ، اخذ مجوزهای دولتی جهت ساخت و ساز و مدیریت پروژه

 

- تهیه نقشه های اجرایی مطابق ضوابط نظام مهندسی ترکیه و ارائه خدمات فنی مهندسی

 

- معرفی اکیپ های اجرائی در صنعت ساختمان در کلیه شهرهای ترکیه

 

- ثبت شرکت

 

- فروش مجدد واحدهای خریداری شده ( این خمات شامل خریدارانی است که توسط گروه سهند اقدام به خرید نموده اند )

 

- اجاره واحدهای خریداری شده ( این خمات شامل خریدارانی است که توسط گروه سهند اقدام به خرید نموده اند )

 

- بررسی کاربری زمین ، مجوزهای دولتی با اجرا و اعتبار شرکتهای سازنده کشور ترکیه

 

- معرفی جهت خرید بلیط و رزرو هتل با هزینه مناسب  

 

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و بروز و مشاوره رایگان با مشاورین با تجربه ما با ما تماس بگیرید . 

 

دیکشنری آنلاین

کانال تلگرام


 

تقویم روز

آب و هوای شهرهاي تركيه

Weather, 17 July
Istanbul Weather
+29

High: +29° Low: +28°

Humidity: 100%

Wind: NNW - 17 KPH

Ankara Weather
+37

High: +39° Low: +21°

Humidity: 20%

Wind: SE - 6 KPH

Izmir Weather
+36

High: +37° Low: +23°

Humidity: 50%

Wind: WNW - 6 KPH

Antalya Weather
+36

High: +36° Low: +22°

Humidity: 49%

Wind: SSW - 4 KPH

Alanya Weather
+37

High: +38° Low: +20°

Humidity: 18%

Wind: NNE - 6 KPH

ما 8 مهمان و no اعضا آنلاین داریم

  • سعادت آباد  بالاتر از میدان کاج - خیابان نهم (شعبانی) -
  • پلاک 1 - ساختمان کاج  طبقه سوم واحد 18
  • 021-22350645                                       021-22350681
  • 021-44257851                                       021-44298690
  • واتساپ : 0090539660391     
  • همراه :     09123332443 
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Scroll to top