04 تیر 1399
0
(0)

این روزها سوال خیلی ها این است که آیا با خرید خانه در ترکیه میتوان اقامت گرفت؟ ما در این مقاله قصد داریم تا راهنمای قدم به قدم خرید ملک در ترکیه برای شما باشیم و هر آنچه را که باید درباره اجازه اقامت املاک و مستغلات در ترکیه بدانید را پاسخ دهیم .

با خرید خانه در ترکیه میتوان اقامت گرفت؟

اقامت در ترکیه با خرید یک ملک

اقامت در ترکیه با خرید ملک اقامت کوتاهی است که افراد خارجی با مالکیت املاک در ترکیه بدست می آورند ، معمولاً یک سال به مالک و خانواده وی اجازه می دهند که اقامت بگیرند .

ممکن است برای اولین بار در ترکیه برای درخواست اجازه اقامت و یا حتی تمدید آن با مشکلاتی روبرو شوید ، اما وقتی سعی می کنید با خرید ملک در ترکیه آن را بدست آورید ، کاملا فرق می کند چون دیگر نیازی به تمدید ندارد و می توانید تا هر وقت که بخواهید در آنجا بمانید .

در حال حاضر ، سرمایه گذاری برای املاک و مستغلات در ترکیه رو به رشد و افزایش است . تعداد آپارتمان های خریداری شده توسط خارجی ها در ترکیه در طول سال 2017 به ( 22.234 آپارتمان ) واحد رسید ، خرید آپارتمان در استانبول ( آنتالیا ) نیز در درجه دوم که معادل ( 4.707 آپارتمان ) بود رسید ، و سپس بورسا با ( 1.474 آپارتمان ) در مکان چهارم نیز یالووا با ( 1.079 آپارتمان ) قرار دارد .

انواع اقامت ترکیه

بسته به نیاز شما می توانید نوع اجازه اقامت خود را در ترکیه انتخاب کنید.

خرید ملک در ترکیه و زندگی در آن تنها نوع اقامت در ترکیه نیست ، کشور ترکیه یک محیط جذاب برای انرژی و منابع از چند سطح است . بنابراین انواع اجازه اقامت در ترکیه با توجه به هدف اقامت شما ​​در ترکیه با توجه به انواع زیر متفاوت است :

 • اقامت کوتاه یا به اصطلاح اجازه اقامت توریستی در ترکیه .
 • اقامت طولانی مدت یا اقامت دائم در ترکیه .
 • مجوز کار در ترکیه .
 • اجازه اقامت دانشجویان در ترکیه .
 • اجازه اقامت بشر دوستانه در ترکیه .
 • اقامت خانواده در ترکیه ( اقامت خانواده در ترکیه ).
 • اجازه اقامت در ترکیه با خرید خانه در استانبول یا مجوز اقامت املاک و مستغلات در ترکیه .

جزئیات کامل اجازه اقامت در ترکیه

اقامت کوتاه و تجدید پذیر برای خارجیانی که در ترکیه مالک املاک هستند ، مالکیت و مستغلات دارند ، جایی که کمپینهای تشویقی برای خرید ملک در ترکیه ، مانند مال خود در ترکیه و گرفتن اجازه اقامت برگزار شده است . این مجوز معمولاً برای یک سال اعطا می شود ، همسر و فرزندان زیر 18 سال حق دارند این مجوز را به عنوان اسکورت دریافت کنند .

موارد مورد نیاز برای درخواست اجازه اقامت در ترکیه

 • عنوان عملکرد ملک ( tapu ) .
 • بیمه زلزله املاک .
 • گذرنامه معتبر برای حداقل مدت شش ماه .
 • بیانیه خانواده فرزندان که به زبان ترکی ترجمه شده و توسط سفارت ترکیه در کشور مادر تأیید شده است .
 • بیمه درمانی در کشور ترکیه برای هر یک از اعضای خانواده .

آیا با خرید ملک در ترکیه می توان اقامت گرفت یا خیر؟

موارد مربوط به اجازه اقامت برای املاک

پروانه املاک و مستغلات از بسیاری جهات شبیه به مجوز گردشگری است ، اما اولی از نظر قابلیت دوام و مدت زمان تجدید اعطا شده قوی تر است . اجازه مالکیت این امکان را برای صاحب ملک فراهم می کند که فقط با خرید یک آپارتمان در ترکیه و اقامت در ترکیه فقط در زمین ترکیه اقامت کند ، اما حق ندارد از طریق این اقامت تابعیت ترکیه را درخواست کند .

مگر اینکه ملک حداقل ( 250 هزار دلار ) ارزش داشته باشد ، سپس مالک حق دارد در ازای خرید ملک با شرایط خاص درخواست تابعیت ترکیه را بدهد . هنگام تمدید اجازه اقامت از طریق املاک و مستغلات باید یک سند tapu ( عنوان عملی ) که در آن اقامت به شما اعطا شده است حتما وجود داشته باشد وگرنه اعمال اقامت به شما توسط چیز دیگری مجاز نیست !

در این مطلب اطلاعاتی راجع به دریافت اقامت با خرید ملک در ترکیه در اختیارتان قرار دادیم امیدواریم این مطلب به اندازه کافی برای تان آموزنده و مفید واقع شده باشد در صورتی که به دنبال خرید ملک در مناطق ساحلی می باشید می توانید به قسمت خرید ملک در آنتالیا مراجعه نمایید.

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیازها: 0

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می‌دهید