• 02122350681-22350645

نحوه خرید ملک در آلانیا

ترکیه مناطق بسیار زیادی دارد که برای خرید ملک مناسب هستند، یکی از همین مناطق آلانیا می باشد. خرید ملک در آلانیا در کشور ترکیه چند سالی است که طرفداران بسیاری پیدا کرده، این کشور به دلیل جذابیت های توریستی و اقتصادی خود مقصد بسیاری از سرمایه گذاران و خریداران ملک می باشد.

در این مطلب قصد داریم تا این شهر را به طور کامل برای شما معرفی کنیم، معرفی این شهر به شما باعث می شود تا از همه جنبه ها با این شهر آشنا شوید و با دیدی باز به خرید ملک در ترکیه بپردازید.

 

خرید ملک

خرید ملک در آلانیا

 

آشنایی اولیه با شهر آلانیا

این شهر در 100 کیلومتری شرقی شهر آنتالیا قرار گرفته است، در واقع در یک شبه جزیره قرار گرفته است به این صورت که سمت جنوبی این شهر به دریای مدیترانه و سمت شمالی این شهر به کوه توروس ختم می شود.

این شهر یکی از محبوب ترین مقصد های گردشگری در ترکیه می باشد، کسانی که به ماسه های داغ و سواحل زیبای مدیترانه ای علاقه دارند این شهر می تواند برای آن ها بسیار هیجان انگیز باشد، همچنین دارای رستوران ها و هتل های ساحلی مختلفی می باشد که باعث شده افراد زیادی به فکر زندگی و گذراندن تعطیلات خود در این شهر باشند.

بسیاری از افراد بعد از بازنشستگی این شهر را برای زندگی انتخاب می کنند، عمده بازدید کنندگان این شهر از آلمان، هلند، اسکاندیناوی و روسیه می باشند. از نظر تاریخی، این شهر بین مناطق قلیلیا و پمفیلیا در جنوب قرار گرفته است.

ریشه پیدایش این شهر بطور کامل مشخص نیست. اما طی کاوش هایی که در غارهای قدیمی اطراف این شهر صورت گرفته مشخص شده که تمدن در این شهر به زمان پارینه سنگی بر می گردد. نام قدیم این شهر در چهارصد سال قبل از میلاد Coraceium بوده است.

حتما بخوانید: خرید ملک ارزان در ترکیه

تاریخچه فتح آلانیا

سلوکیان سعی کردند تا این شهر را به تصرف خود در بیاورند اما موفق نشدند. این شهر در برهه ای از تاریخ به مرکز دزدان دریایی، دریای مدیترانه تبدیل شده بود. این شرایط تا زمانی بود که رومیان به این شهر حمله کردند و آن را از وجود دزدان دریایی پاک کردند.

پس از فروپاشی امپراطوری روم، بیزانسی ها بر این شهر حکومت کردند. آن ها این شهر را Kalonorosa نامیدند که به معنای کوه زیبا بود. سرانجام در سال 1221 میلادی این شهر به دست سلجوقیان و توسط علاالدین کیقباد اول فتح شد و این شهر را به نام کوچک خود نامید. در این دوره این شهر بسیار رونق گرفت و به یک بندر تجاری مهم در مدیترانه غربی تبدیل شد.

مناطق تاریخی و دیدنی آلانیا

همانطور که گفتیم این شهر دارای جاذبه های زیادی می باشد که در زیر تعدادی از این مناطق را برای شما نام می بریم :

  • قلعه آلانیا
  • برج سرخ
  • کشتی سازی
  • غار داملات

 

خرید ملک

خرید ملک در آلانیا

 

اقتصاد شهر آلانیا

  • صنعت توریست در شهر آلانیا سالانه کمتر از 1.1 میلیارد یورو برای ترکیه سود آوری دارد، بنابراین منبع درآمد اصلی این شهر می باشد.
  • این شهر دارای مزارع لیمو، پرتقال، گوجه فرنگی، موز و خیار می باشد. در سال 2006 مرکبات تولیدی این شهر به ( 80.000 ) تن رسید.
  • با این که آلانیا یک شهر ساحلی می باشد ولی ماهی گیری در این شهر زیاد رونق ندارد.
  • از سال 2003 که محدودیت خرید ملک توسط اتباع خارجی برداشته شد، افراد زیادی از کشور های دیگر میل به سرمایه گذاری در این کشور پیدا کردند. ( 29 درصد ) از ملک هایی که توسط افراد خارجی در کشور ترکیه خریداری می شوند در این شهر واقع شده است.
  • همچنین این موضوع بسیار جالب است که اکثر خریداران افراد هستند نه سرمایه گذاران.

تمامی ویژگی هایی که از این شهر برای شما بیان شد باعث شده تا این شهر به یکی از شهرهای مهم برای خرید ملک در ترکیه تبدیل شود.

 

در پایان امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و از وقتی که بابت مطالعه این مطلب گداشتید کمال تشکر را داریم. همچنین می توانید با مراجعه به سایت ما اطلاعات بیشتری در رابطه با شهرهای ترکیه، گرفتن اقامت، خرید ملک و آپارتمان و… بخوانید.