• 02122350681-22350645

خرید ملک در قبرس ترکیه امروزه در میان ایرانی هایی که به فکر مهاجرت و زندگی در بهترین مناطق ترکیه هستند به شدت مشاهده می شود.توجه داشته باشید در صورتی که شما هم برخی از این دسته از ایرانی ها می باشید می بایست برای خرید آپارتمان در قبرس ترکیه به نکاتی که در ادامه ی همین متن برای تان بیان خواهیم کرد توجه نمایید.

مراحل خرید ملک در قبرس

قبرس جزیره ای در دریای مدیترانه می باشد، این جزیره در واقع سومین جزیره بزرگ این دریا بعد از جزایر ساردنی و سیسیل می باشد. قبرس دارای سواحل بسیار زیبا و مناظر دیدنی، روستاهای جذاب و کیلومترها ساحل بی نظیر می باشد. این عوامل دست به دست هم داده اند تا بسیاری از افراد برای خرید ملک در قبرس و سرمایه گذاری در قبرس اقدام کنند.

در برهه ای از زمان تقلب و کلاه برداری به هنگام خرید ملک در این کشور زیاد شده بود و توسط وام های غیر واقعی، سازندگان متقلب و سندهای تقلبی از افراد سو استفاده می شد. اما تمام این مشکلات از سوی دولت قبرس رفع شده و حالا می توانید با خیال راحت در این کشور اقدام به خرید کنید.

پیشنهاد می شود برای جلوگیری از به خطر افتادن امنیت حساب تان مطلب مربوط به خرید ملک در ترکیه را مطالعه نمایید.

شرایط زندگی در قبرس چگونه است؟

هزینه های جانبی خرید ملک در قبرس

قبرس از جمله کشورهای موردتوجه سرمایه گذاران جهت خرید ملک است. این کشور جهت انتقال مالکیت، از سیستم تایید توسط دفاتر اسناد رسمی استفاده نمی کند. به همین دلیل هزینه های مربوط به دفتر رسمی در قبرس وجود دارد. دریافت مالیات برای ملک دست دوم نیز در این کشور ممنوع است. 

به علاوه، مالیات املاکی با نرخ بیش از 170000 یورو حداکثر برابر با 8درصد خواهد بود. در کشور قبرس نرخ مالیات انتقال مالکیت، توسط اداره ثبت زمین تایید می شود. سایر هزینه های خرید نیز هزینه های حقوقی مجزا را در بر می گیرد. 

1درصد ازقیمت خرید همراه با مالیات برارزش‌افزوده، مالیات تمبر و ثبت‌زمین ازجمله هزینه های جانبی خرید ملک در قبرس است. هزینه کل خرید ملک در کشور قبرس با ارزش 350هزار یورو، حدود 365.505 یورو خواهد شد. به علاوه، هیچ مالیاتی بر ارث یا هدیه در کشور قبرس وجود ندارد. 

شرایط انتخاب ملک در قبرس

هنگام خرید ملک در قبرس باید عوامل متعددی را در نظر داشته باشید. هزینه های جانبی خرید ملک در قبرس شامل موارد مختلفی می شود. از همین جهت باید به جزئیات دقت کرده تا انتخاب درستی داشته باشید. 

هدف از خرید ملک در قبرس

افراد به دلایل متنوعی اقدام به خرید ملک در قبرس می کنند. به طور کلی خریداران ملک در قبرس به دو دسته تقسیم می شوند. افرادی که به قصد زندگی ملک خریداری کرده و افرادی که به قصد سرمایه گذاری ملک خریداری می کنند. هنگام خرید ملک در قبرس باید دسته بندی یا هدف خود را تعیین کنید. 

انتخاب منطقه مناسب در قبرس

انتخاب بهترین منطقه در قبرس شمالی از دیگر شرایط انتخاب ملک در این کشور است. هریک از مناطق قبرس شمالی مزایای خاص خود را دارند. برخی از این مناطق برای سرمایه گذاری و برخی دیگر برای زندگی مناسب هستند. 

برخی از ملک های موجود در این کشور به زمین گلف، برخی دیگر به دانشگاه و غیره نزدیک هستند. برخی از آن ها ساحلی بوده و برخی دیگر نزدیک به جنگل است. به همین دلیل انتخاب ملک و محل زندگی با توجه به نیاز افراد از اهمیت بالایی برخوردار است. 

هزینه خرید ملک در قبرس

برخلاف برخی از کشورها، هزینه خرید با توجه به نوع ملک متفاوت است. “5 تا 16درصد” مبلغ کل ملک به مراحل اداری اختصاص می یابد. درواقع 5درصد این مبلغ برای ملک سابق مالک و 16درصد آن برای مالک جدید ملک موردنظر است. انواع ملک در قبرس به سه دسته کلی تقسیم می شود. 

 • 1: ملکی که از شخصی خریداری کرده و وی تمام هزینه های مالیات آن را پرداخت کرده باشد. 
 • 2: ملکی که از شخصی خریداری کرده و وی هزینه ای برای انتقال سند پرداخت نکرده است. 
 • 3: ملکی دسته اول که شما اولین صاحب آن بوده و اغلب از شرکت های معتبر عمرانی خریداری می شود. 

انتقال سند، کنتور برق‌وآب، اسپیلترگازی، لوازم آشپزخانه و مبلمان از دیگر هزینه های جانبی خرید ملک در قبرس است. این هزینه‌ها در ملک نوع یک 5هزاریورو، در ملک نوع دو 10هزاریورو و در ملک نوع سه برابر با 15هزاریورو خواهدبود.

شرایط زندگی در قبرس

قبرس در جزیره ای در دریای مدیترانه و در جنوب ترکیه قرار گرفته است. پایتخت قبرس شهر نیکوزیا بوده و سومین جزیره بزرگ مدیترانه می باشد. زبان رسمی این کشور ترکی و یونانی است ولی زبان انگلیسی نیز در این کشور رواج بسیاری دارد. وجود ساحل آرام و طبیعت بکر، قبرس را به یکی از کشورها برای خرید ملک و سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

میزان بودجه و شرایط اقتصای شما برای زندگی در این کشور یکی از اصلی ترین مسائلی که در بحث چگونگی شرایط زندگی در قبرس مطرح می شود. باید بدانید که قبرس کشور چندان بزرگی نبوده و هزینه اقتصاد آن بر روی واردات و صادرات می چرخد و اقامت در این کشور نسبت به سایر کشورها کم هزینه تر می باشد.

اقامت قبرس با خرید ملک

یکی از راه های آسان و سریع برای گرفتن اقامت در قبرس از طریق سرمایه گذاری می باشد. یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری در این کشور خرید ملک تجاری و یا مسکونی بوده و افزاد می توانند با خرید ملک در این کشور، به راحتی مجوز اقامت در قبرس را اخذ کنند.

لازم به ذکر است که قیمت ملک تجاری در قبرس بالاتر از قیمت ملک مسکونی است. مدت زمان اخذ اقامت قبرس به میزان سرمایه گذاری شما بستگی دارد و شما می توانید با خرید دو ملک در قبرس در مدتی کمتر از دو ماه مجوز اقامت این کشور را دریافت کنید.

 

اقامت قبرس با خرید ملک

 

مزیت های خرید ملک در قبرس

  • با خرید ملک در قبرس شما به عنوان شهروند اروپایی به شمار می روید و اجازه کار و تحصیل و سرمایه گذاری در کشورهای عضو اتحادیه اروپا را پیدا می کنید.
  • با خرید خانه در قبرس میتوانید بدون ویزا به 160 کشور اروپا سفر کنید و در آنجا اقامت بگیرید.
  • با گرفتن پاسپورت این کشور اجازه سفر به 165 کشور دنیا را پیدا می کنید.
  • همچنین با پرداخت هزینه ( 500000 ) یورو می توانید برای پدر و مادر خود نیز درخواست پاسپورت بدهید.
  • قبرس دارای آب و هوایی عالی بوده و به دلیل نزدیکی آن با دریا، تمام خانه ها مناظر دلبازی را دارند.
  • قیمت آپارتمان و ویلا در قبرس در رنج های مختلفی به مشتریان ارائه می شود تا هر فرد با هر بودجه بتواند در این کشور سرمایه گذاری کرده و ملکی را خریداری کند.
  • قبرس پایین ترین نرخ جرم را در اروپا داشته و شما بعد از خرید ملک در قبرس از امنیت خوبی برخودار هستید.
  • شما می توانید پس از دریافت اقامت در قبرس برای خود، با افزایش کمی سرمایه برای پدر و مادر خود نیز اقامت اخذ کنید.

حتما بخوانید: خرید آپارتمان در آنتالیا

خرید آپارتمان در قبرس جنوبی

قبرس جنوبی در شرق دریای مدیترانه قرار گرفته و دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است. وضعیت اقتصادی در این کشور روزانه در حال پیشرفت بوده و بهترین مکان برای دو برابر کردن سرمایه می باشد.

خرید آپارتمان در قبرس جنوبی یکی از بهترین راه ها برای دریافت اقامت اروپایی می باشد. آپارتمان های این کشور بسیار لوکس و مجهز بوده و منظره ای رو به دریا و طبیعتی سرسبز دارد.

خرید آپارتمان در قبرس شمالی

قبرس شمالی یکی از کشورهای ایده آل برای زندگی می باشد. اطراف این کشور را آب های مدیترانه در برگرفته و کشوری کوهستانی به شمار می رود. کشور قبرس تحت تسلط ترک ها بوده و از دور نقشه ای شبیه به گیتار دارد.

شما با خرید آپارتمان در قبرس شمالی می توانید اقامت در این کشور را اخذ نموده و از حقوق شهروندی این کشور برخوردار شوید. شما می توانید در قبرس شمالی مشغول به کار شده، تحصیل کنید، گواهی نامه رانندگی دریافت کرده و به طور کلی از تمامی حقوق و مزایای یک شهروند اروپایی بهره مند شوید.

چه شهر هایی برای خرید ملک در قبرس مناسب است؟

خرید ملک در نیکوزیا قبرس

این شهر پایتخت قبرس می باشد و جمعیت آن 208 هزار نفر است. نیکوزیا بزرگترین شهر قبرس و تنها شهر آن است که ساحل ندارد. جالب است بدانید که این شهر دارای دو بخش یونانی و ترکی است.

خرید ملک در پافوس قبرس

پافوس به نام جواهر قبرس هم معروف است و دارای آب و هوایی مدیترانه ای و ساحل و کوهستان های بی نظیری می باشد. این شهر دو روستای معروف دارد که برای اقامت بسیار مناسب هستند نام این دو روستا کنیا و آناوارگوس می باشد.

خرید آپارتمان در قبرس شمالی

 

خرید خانه در لارانکا قبرس

لارانکا در جنوب قبرس واقع شده است. شهر لارانکا سومین شهر بزرگ قبرس و دومین بندر تجاری قبرس می باشد. در این شهر بناهای تاریخی بسیار زیادی وجود دارد و شهر با خانه های سفید رنگ خود نمایی می کند. این نکته هم باید بدانید که فرودگاه اصلی قبرس در این شهر واقع شده است.

خرید ملک در لیماسول قبرس

لیماسول در ساحل جنوبی قبرس واقع شده و دارای یک تفریگاه بزرگ ساحلی می باشد. جشن های زیادی در این شهر برگزار می شوند. این شهر دومین شهر بزرگ قبرس می باشد.

مشکلات خرید ملک در قبرس

یکی از اصلی ترین مشکلات خرید ملک در قبرس که میتوان به ان اشاره کرد، سندهای مختلف املاک این کشور می باشد. سند خانه های خریداری شده در قبرس باید اصل باشند تا با مشکلی مواجه نشوید. برای برطرف کردن این مشکل می توانید از مشاورین املاک سهند کمک بگیرید.

از دیگر مشکلات خرید ملک در قبرس، کمیسیون هایی است که شما از آن بی اطلاع هستید. این کمیسیون ها می تواند حتی تا 50 درصد از هزینه های جانبی خرید ملک در قبرس را افزایش دهد بنابراین بهتر است که خرید ملک در قبرس را به نمایندگی مشاورین املاک سهند در قبرس بسپارید.

همچنین شما باید در ابتدا حتما با قوانین خرید ملک در قبرس به طور کامل آشنایی داشته تا بتوانید بدون مشکل در آن سرمایه گذاری کنید. جهت مشاوره و اطلاع از قوانین موجود در کشور قبرس با مشاورین املاک سهند تماس حاصل نمایید.

در صورتی که در حین خرید آپارتمان در قبرس دچار مشکل شدید می توانید به قسمت رایج ترین مشکلات خرید ملک در قبرس مراجعه نمایید.

مجموعه گروه ساختمانی سهند همیشه در تلاش است تا از طریق نمایندگی های خود در کشور قبرس بهترین آپارتمان را مناسب با بودجه شما خریداری کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید ملک در کشور قبرس با کارشناسان ما تماس بگیرید.

برای خرید ملک در استانبول می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید.