22 مهر 1399

برای خرید ملک در ترکیه به پول ایران چه قدر باید هزینه کنیم؟

ترکیه یکی از مقاصد مهاجرتی، گردشگری و سرمایه گذاری برای بسیاری سرمایه گذاران ایرانی است. شهر استانبول به دلیل پتانسیل بالا از نظر جاذبه های گردشگری و جذب سرمایه گذار به یکی از گران ترین و بزرگترین شهر های ترکیه تبدیل شده است.

اگر شما هم قصد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه را دارید شاید از خود بپرسید خرید خانه در ترکیه به پول ایران چه قدر می شود؟ پس برای بررسی تمام زوایای این سوال تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

 زمانی شما اقدام به خرید آپارتمان در استانبول می نمایید با به این نکته توجه داشته باشید که حدود 6% از مبلغ خرید ملک در ترکیه را به عنوان هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه در نظر بگیرید. هزینه هایی از جمله وکیل، مترجم، مالیات، بیمه، اسناد رسمی میباشد.

علت اشتیاق ایرانیان برای خرید ملک در استانبول چیست؟

استانبول مرکز گردشگری و سرمایه گذاری است و یکی از بزرگترین شهرهای ترکیه محسوب میشود. طبیعی است که امکانات رفاهی زیادی در این شهر وجود داشته، و بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند استانبول را انتخاب میکنند. مناسب بودن قیمت خانه در ترکیه نسبت به قیمت خانه در ایران یکی دیگر از محرک های اصلی خرید آپارتمان در ترکیه محسوب می شود.

برای آگاهی از قیمت خرید آپارتمان در استانبول می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید.

قیمت خانه در ترکیه به پول ایران

 

قیمت خانه در ترکیه به پول ایران

قیمت آپارتمان در ترکیه به پول ایران نیز همانند کشور خودمان بستگی به محله و امکانات رفاهی آن خانه دارد. ایرانیان معمولا علاقه مند به سرمایه گذاری در قسمت اروپایی استانبول هستند. قیمت یک سوییت بدون خواب در یک محله شیک استانبول به متراژ 35 متر و فاقد اتاق خواب تقریبا در حدود 250 میلیون تومان است.

همچنین قیمت آپارتمان تک خواب در این مناطق از 400 میلیون تومان شروع میشود. قیمت آپارتمان دو خوابه در استانبول به پول ایران از 400 میلیون تومان شروع میشود. قیمت ویلای دوبلکس در استانبول به پول ایران چیزی حدود یک میلیارد و سیصد برآورد شده است.

 قیمت آپارتمان در استانبول 2020 به پول ایران

قیمت هر متر مربع آپارتمان در استانبول به طور میانگین 8.223 لیر است. اما در مناطق دیگر استانبول که کمی از مرکز شهر دور تر هستند قیمت ها کمی پایین تر است. برای مثال، محله بیلیک دوزو در استانبول یکی از بهترین مناطق خرید ملک در ترکیه است.

امکانات رفاهی و مناسب بودن قیمت خانه ها از ویژگی های خرید ملک در این محله است. به طور میانگین قیمت آپارتمان در ترکیه به پول ایران در بیلیک دوزو استانبول چیزی در حدود شش میلیون و پانصد هزار تومان برای هر متر مربع برآورد می شود.

نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که قیمت های گفته شده مربوط به خانه ها و آپارتمان های دست دوم با عمر متوسط است. قیمت آپارتمان نوساز در ترکیه به پول ایران در حدود 25% از خانه خانه های دیگر بیشتر است. با توجه به نوسانات ارز و وابسته بودن قیمت خانه به قیمت دلار حتما از قیمت های به روز شده و اخبار املاک ترکیه اطلاع کافی را کسب کنید.

 

قیمت آپارتمان در استانبول ترکیه

 

خرید خانه در ترکیه با 500 میلیون تومان امکان پذیر است؟

جواب این سوال مثبت است اما برای خرید ملک باید به نکاتی توجه داشته باشید. معمولا در محله های بومی نشین استانبول میتوانید خانه ای با قیمت پایین و مناسب خریداری کنید. اما مردم محلی این مناطق به سختی افراد خارجی را قبول میکنند و این نکته ممکن است برای شما مشکل ایجاد کند. بنابراین برای خرید خانه در مناطق محلی استانبول باید از افراد با تجربه و بومی همان منطقه مشورت کنید.

مطالب مرتبط: خرید ملک در قبرس

چرا باید در ترکیه ملک بخریم؟

یکی از راه های آسان برای گرفتن دریافت اقامت ترکیه ار طریق خرید ملک است و شما با یک سرمایه گذاری در حوزه املاک میتوانید اقامت این کشور را نیز دریافت نمایید. گروه مهندسان ساختمانی و املاک سهند شما را در این زمینه یاری مینماید و با توجه به بودجه شما بهترین گزینه ها را به شما معرفی خواهد کرد.