02 مهر 1399

قوانین خرید خودرو در ترکیه

خودرو تبدیل به یکی از ضروریات زندگی شده و هرچقدر سیستم حمل و نقل شهری پیشرفت کند باز هم عده زیادی ترجیح میدهند که ماشین شخصی داشته باشند. ترکیه دارای سیستم حمل و نقل گسترده ای است اما داشتن ماشین شخصی برای ایرانیانی که در ترکیه زندگی میکنند یک مزیت محسوب میشود.

شما میتوانید با گواهی نامه بین المللی به مدت شش ماه در کشور ترکیه رانندگی کنید اما بعد از سپری شدن این مدت باید گواهی نامه رانندگی از کشور ترکیه دریافت نمایید. قیمت ماشین در ترکیه با توجه به نوسانات دلار جهانی به شدت تغییر میکند و نمیتوان یک قیمت ثابت رو برای قیمت خودرو در ترکیه در نظر گرفت.

خرید ماشین در ترکیه همانند ایران یک سرمایه گذاری نیست و اگر قصد سرمایه گذاری در ترکیه را دارید، ما خرید ملک در ترکیه را به شما پیشنهاد میکنیم. شما با خرید یک آپارتمان در ترکیه میتوانید یک سرمایه گاری مطمئن انجام دهید. گروه سهند شما را در این سرمایه گذاری همراهی خواهد کرد.

هر فردی در ترکیه به اندازه و در مواقع نیاز از خودرو شخصی خود استفاده میکند زیرا سیستم حمل و نقل رضایت بخش بوده و همچنین قیمت سوخت بالاست. پس استفاده از وسایل نقلیه به صرفه تر است. برای خرید ماشین در ترکیه باید به این موضوع توجه داشته باشید که هزینه های تعمیر ماشین در ترکیه بسیار بالا است پس در نگهداری ماشین دقت لازم را داشته باشید.

هزینه ی خرید ملک در قبرس به چه عواملی بستگی دارد؟

نکات خرید ماشین در ترکیه

 •  قیمت ماشین در ترکیه به هیچ عنوان قابل مقایسه با ایران نیست.
 • در خرید ماشین حتما به میزان مصرف سوخت و دنده ای یا اتومات بودن آن توجه کنید.
 • ماشین های ساخت ترکیه از قیمت و کیفیت خوبی برخوردارند.
 • مالیات ماشین ها در ترکیه بر حسب حجم سیلندر محاسبه میشود و باید سالانه پرداخت کنید.
 • بیمه شخص ثالت برای هر خودرو اجباری است و با توجه به نوع ماشین هزینه آن متفاوت است.

بازار خرید خودرو در ترکیه یک بازار با تنوع بسیار بالا است و بسیاری از برندهای اروپایی آمریکایی و آسیایی در این بازار وجود دارند. برندهایی همچون تویوتا، رنو، فیات، هیوندای و فورد برای کاهش قیمت و افزایش فروش خود در ترکیه خط تولید راه اندازی کرده اند.

بر خلاف ایران در کشور ترکیه استفاده از خودروهای دیزلی بسیار رایج است و این امر به دلیل گران بودن بنزین است. البته به این نکته هم دقت داشته باشید که قیمت خودروهای دیزلی در ترکیه که با سوخت گازوئیلی کار میکنند بسیار بالاتر از ماشین هایی است که سوخت آنها بنزین است.

قیمت ماشین در ترکیه در سال 2020

همانطور که گفته شد تنوع برند و مدل ماشین در ترکیه بسیار بالا است پس نمیتوان هر کدام را نام برد در ادامه قیمت برخی از خودروهای محبوب در ترکیه را بررسی خواهیم کرد. رنو در چند سال اخیر یکی از پرفروش ترین خودرو ها بوده است. قیمت ماشین رنو در ترکیه از 90 هزار لیر به بالا است. قیمت مگان نیز حدودا 120 هزار لیر به بالا میباشد.

 • قیمت ماشین فولوکس در ترکیه از 105 هزار لیر شروع میشود.
 • قیمت ماشین هیوندا I20 از 89 هزار لیر به بالاست.
 • قیمت ماشین تویوتا در ترکیه از 90 هزار لیر شروع میشود به عنوان مثال قیمت ماشین تویوتا کرولا در ترکیه 120 هزار لیر است.
 • قیمت ماشین پژو در ترکیه از 103 هزار لیر شروع میشود.
 • قیمت ماشین بنز در ترکیه از 230 هزار لیر است به بالا.

برای مطلع شدن از جدید ترین لیست قیمت خودرو در ترکیه می توانید به صفحه اصلی وب سایت سهند گروه مراجعه نمایید.

قیمت ماشین دست دوم در ترکیه

این لیست قیمت ماشین های صفر کیلومتر در ترکیه بود، اما شما میتوانید یک ماشین کارکرده هم در ترکیه خریداری کنید. قیمت ماشین کارکرده در ترکیه متفاوت است. شما برای خرید یک ماشین کارکرده علاوه بر بررسی های معمول میتوانید به شرکت هایی مراجعه نمایید که ماشین را بررسی کرده و ایرادات ماشین را به شما بگویند.

یکی از عواملی که روی قیمت ماشین دست دوم در ترکیه تاثیرگذار است این است که پلاک ماشین برای کجا باشد. پس در هنگام خرید به این نکته هم توجه داشته باشید.

لیست قیمت ماشین کارکرده در ترکیه

 • قیمت ماشین فولکس پولو مدل 2017 با 76 هزار کارکرد قیمتی حدود 62 هزار لیر دارد.
 • خودرو مگان مدل 2016 با 50 هزار کیلومترکارکرد قیمتی حدود 94 هزار لیر دارد
 • خودرو فیات مدل 2017 با 50 هزار کیلومتر کارکرد قیمتی حدود 65 هزار لیر دارد.