31 شهریور 1399

یکی از مهمترین هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه مربوط به مالیات و هزینه های انتقال سند است. شما باید اطلاعات درستی را در رابطه با محاسبه این هزینه ها کسب کرده تا در هنگام خرید دچار مشکل نشوید. هزینه سند زدن ملک در ترکیه از اول ژانویه 2020 معادل با 4% ارزش ملک تعیین شده است که در هنگام انتقال سند باید پرداخت شود.

 هزینه انتقال سند ملک در ترکیه

  • هزینه انتقال سند ملک به طوری است که فروشنده و خریدار باید 4٪ از قیمت کل قیمت خرید ملک در ترکیه را بپردازند.
  • حداکثر مبلغ هزینه پرداختی برای سرمایه گردشی معادل 178.50 لیر می باشد.
  • هزینه پرداخت مالیات به اداره ثبت املاک حدودا معادل ۴۸۰ لیر میباشد.

بعد از خرید و سند زدن ملک در ترکیه، هزینه انتقال سند خانه که جمعا 4% مبلغ کل است را طرفین معامله باید پرداخت کنند. معمولا هر یک از طرفین خریدار و فروشنده 2% مبلغ را پرداخت میکنند، مگر اینکه در ابتدا با هم توافقاتی انجام داده باشند.

حتما بخوانید: هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه شامل چه مواردی می شود؟

نحوه پرداخت هزینه انتقال سند ملک در ترکیه

از طرف بانک هایی که با اداره ثبت ترکیه کار میکنند به شما یک پیامکی که حاوی کد 12 یا 13 رقمی است ارسال می شود. سپس شما میتوانید به بانک مراجعه کرده و به وسیله کارت بانکی خود آن مبلغ را پرداخت کنید. برای پرداخت هزینه انتقال سند میتوانید به صورت غیرحضوری نیز اقدام کرده و از طریق اینترنت این هزینه را پرداخت کنید. به پرداخت این دست هزینه های بعد از خرید ملک در ترکیه تاپو هارجی ( Tapu Harci ) نیز گفته می شود.

مالیات خرید خانه در ترکیه

هر فردی برای برخورداری از حقوق شهروندی و کمک به اداره و آبادانی کشور باید مبلغی را تحت عنوان مالیات پرداخت کند. کشور ترکیه یکی از کشورهایی است که اداره مالیاتی دقیقی داشته و با استفاده از مالیات ها در چند دهه گذشته در زمینه آبادانی و پیشرفت تلاش نموده و همگی شاهد این پیشرفت چشمگیر هستند.

در کشور ترکیه مالیات به صورت سالانه از هر فردی دریافت میشود. مالیات هر ملکی طبق قانون مالیات بر املاک کشور ترکیه در حدود 3% تا 6% از ارزش ملک تخمین زده شده است.

نحوه پرداخت مالیات ملک مسکونی در ترکیه

ملک های مسکونی هر ساله باید مالیاتی را پرداخت کنند که میتوانند این مالیات را به صورت قسطی در دو نوبت پرداخت نمایند. همچنین در هنگام پرداخت مالیات حدودا 50تا 60 لیر نیز جهت خدمات شهری نظیر جمع آوری زباله ها باید پرداخت نمایند.

شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون هزنیه های خرید ملک در ترکیه، آلانیا و آنتالیا با کارشناسان حرفه ای گروه املاک سهند صحبت کرده و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید. برای ارتباط با ما با شماره 021-22350645 و 021-22350681 تماس بگیرید.