27 خرداد 1399

خرید آپارتمان در قبرس شمالی

به دلیل مناظر دیدنی و اقتصاد خرید آپارتمان در قبرس چند سالی است که در ایران طرفدار پیدا کرده است مخصوصا خرید آپارتمان در قبرس شمالی . این کشور دارای دو بخش شمالی و جنوبی می باشد . بخش شمالی آن ترک نشین هستند و دین آنها اسلام است و بخش جنوبی آن یونانی نشین می باشند و دین آن ها مسیحی ارتودوکس است.

هر دو قسمت جزیره قبرس طرفداران خاص خود را دارد و هر ساله افراد زیادی برای تفریح و سرمایه گذاری و خرید آپارتمان به این بخشها سفر می کنند .

در این مطلب می خواهیم درباره مناطق شمالی قبرس صحبت کنیم ، تا افرادی که قصد خرید آپارتمان در این مناطق را با ویژگی های تفریحی و اقتصادی این مناطق آشنا شوند .

آپارتمان در قبرس شمالی

خرید آپارتمان در قبرس شمالی

تاریخچه ای کلی از قبرس شمالی

این جزیره دارای قدمتی بسیار قدیمی می باشد . 708 سال قبل از میلاد اداره این جزیره توسط آشوریان بود ، سپس 58 سال قبل از میلاد به دست رومیان افتاد . پس از تقسیم امپراطوری روم به دو قسمت غربی و شرقی ، قبرس جز قلمرو روم شرقی شد . پس از آن ریچارد لیون هارت آن را فتح کرد و پس از مدتی حکومت آن را به لوسیگنال واگذار کرد .

در سال 1570 عثمانی ها این جزیره را به تسخیر خود درآوردند و تا سال 1878 حاکم این جزیره بودند . سپس در این سال عثمانی ها جزیره را به بریتانیا اجاره دادند ، و بعد از آن در سال 1960 قبرس توسط بریتانیا آزادی خود را اعلام کرد . در سال 1974 یونانیان کودتایی را به راه انداختند و ترکیه به مقابله با آن ها پرداخت و این باعث شد تا بخش شمالی قبرس در تسخیر نیروهای نظامی ترکیه درآید .

 

شرایط اقلیمی ترکیه

قبرس شمالی دارای آب و هوای مدیترانه ای است . همچنین دارای تابستان های طولانی و زمستان های کوتاه می باشد . میانگین سالانه دمای قبرس 19 درجه سانتی گراد می باشد . قبرس دارای 340 روز آفتابی است . همه این موارد باعث شده تا این قسمت ازقبرس دارای طرفداران بسیاری بین گردشگران و سرمایه گزاران باشد .

 

شهر های قبرس شمالی

  • گیرنه

این شهر یک شهر بندری و ساحلی می باشد . قدمت این شهر به 3000 تا 5800 سال پیش از میلاد بر می گردد . ساکنین این شهر را ترک های قبرس ، مهاجران ترکیه و انگلستان تشکیل می دهد . جمعیت این شهر تا سال 2011 ، 20 هزار نفر ثبت شده است . به این شهر پایتخت توریستی قبرس شمال می گویند .

این شهر دارای هتل های لوکس ، کافه ، مرکز خرید و رستوران های ساحل می باشد . این شهر دارای 3 دانشگاه می باشد. همچنین به عنوان یکی از تاریخی ترین شهر های قبرس شمالی شناخته می شود . از سواحل زیبای این شهر می توان به بندر گینه ، ساحل آلاگادی ترتل و ساحل دایانا اشاره کرد .

 

  • کارپاس

این بخش در واقع یک شبه جزیره در قبرس شمالی می باشد و وسعت آن 898 کیلومتر است. این قسمت از قبرس دارای سواحلی بکر و بسیار زیبای مدیترانه ای می باشد و جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیار زیادی دارد .

 

  • نیکوزیا

این شهر به عنوان پایتخت سیاسی قبرس شناخته می شود و تمامی سفارت خانه ها در این شهر می باشند . این شهر به دلیل دور بودن کمتر توجه گردشگران را به خود جلب می کند . ساکنین این شهر قبرسی ها و مهاجرانی هستند که برای کار و تحصیل به قبرس آمده اند .

قیمت ملک در این شهر به دلیل موقعیتی که دارد بیشتر از شهر های دیگر قبرس می باشد .

خرید آپارتمان در قبرس شمالی

آپارتمان در قبرس شمالی

  • فاماگوستا

از شهر های مهم قبرس شمالی می باشد و به این شهر ، شهر دیوار های بزرگ هم می گویند . جمعیت این شهر حدود 40000 نفر می باشد . نصف جمعیت این شهر را دانشجویان تشکیل می دهند .

امیدواریم مطالبی که برای شما ارائه کردیم اطلاعات مفیدی را در مورد قبرس شمالی در اختیارتان قرار داده باشد .