05 مرداد 1399

صفر تا صد خرید خانه در قبرس با املاک سهند

صفر تا صد خرید خانه در قبرس را با شرکت مهندسان ساختمانی و املاک سهند بدانید. قبرس از جزایر زیبای دریای مدیترانه می باشد، این کشور دارای سواحل و مناظر زیبایی است که دل هر بیننده ای را می رباید. همچنین دارای اقتصاد پویا و رو به رشدی می باشد. این کشور جز اتحادیه اروپا است و تمام مزایای این اتحادیه را دارا می باشد.

این ویژگی ها باعث شده تا افراد زیادی به فکر خرید در این جزیره زیبا بیافتند، اما سوالی که برای بسیار از افراد پیش می آید این است که روند خرید خانه در قبرس به چه صورت می باشد؟ و چگونه می توانند یک خرید مطمئن را تجربه کنند؟ با ما در این مطلب همراه باشید تا پاسخ این سوالات را دریابید. البته این مطلب برای هنگامی است که شما قصد دارید مستقیما از طریق مشاورین املاکی که در قبرس هستند اقدام کنید.

 

صفر تا صد خرید خانه در قبرس با املاک سهند

صفر تا صد خرید خانه در قبرس

 

مشاورین املاک در قبرس

صدها عامل املاک و مستغلات در سراسر قبرس وجود دارد، از پله و پافوس در شرق این کشور گرفته تا لارناکا و لیماسول در غرب. همه آن ها موارد مناسبی را به شما ارائه می دهند. با توجه به این تنوع ملکی، بهتر است بر روی آنچه که واقعا می خواهید تمرکز کنید. یعنی بر اساس بودجه و مکانی که قصد خرید خانه در آنجا را دارید اقدام کنید.

حتما بخوانید: خرید ملک

انجمن های نمایندگی املاک و مستغلات

برای اطمینان در معاملات خود، بررسی کنید که مشاور املاکی که قصد معامله در آن را دارید دارای مجوزهای لازم باشد. املاکی که انتخاب می کنید باید در شورای نمایندگی املاک و مستغلات قبرس ثبت شده باشند.

شما می توانید این کار را به راحتی انجام دهید، کافی است تا شماره ثبت آن ها را در وب سایت این شورا بررسی کنید. شورا برای این ایجاد شده است تا کسی نتواند به طور غیر قانونی برای خرید و فروش خانه اقدام کند، همچنین تمامی املاک هایی که جز این اتحادیه هستند دارای بیمه غرامت می باشند.

بازدید از ملک

پس از انتخاب مکان مورد نظر برای خرید خانه و انتخاب یک مشاور املاک مطمئن حالا باید به بازدید ملک های مختلف بپردازید.

سوالاتی که هنگام بازدید می توانید بپرسید این است که :

 • آیا این ملک در تابستان کمبود آب ندارد؟
 • آیا این ملک قطعی برق زیاد دارد؟
 • آیا ملک دارای وام یا بدهی می باشد؟
 • آیا این ملک برای اجاره محدودیت دارد؟

از یک وکیل خوب استفاده کنید

پیدا کردن یک وکیل مسلط به زبان انگلیسی که عضو کانون وکلای قبرس نیز باشد، باید در اولویت کارتان قرار بگیرد. استفاده از یک وکیل خوب می تواند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه های شما شود.

 

صفر تا صد خرید خانه در قبرس با املاک سهند

صفر تا صد خرید خانه در قبرس

 

روند خرید

 • قدم اول :

بعد از انتخاب ملک مورد نظر مشاور املاک به مدت یک ماه ملک را از بازار املاک خود خارج می کند، اما شما باید مبلغی را به عنوان ضمانت و ودیعه در اختیار مشاور املاک قرار دهید. با دادن مبلغ ودیعه یک قرارداد رزرو امضا می کنید. در تمامی این مراحل سعی کنید تا از وکیل خود کمک بگیرید. پول ودیعه در یک حساب بی طرف نگهداری می شود.

 • قدم دوم :

در این مدت وکیل شما مدارک ملک را بررسی کرده و تحقیقاتی بر روی ملک انجام می دهد. از مهمترین موارد مربوط به مالکیت، سند ملک می باشد که در قبرس یک مورد آزار دهنده می باشد. شما باید این موضوع را بدانید که فروشنده صاحب حقیقی ملک می باشد.

همچنین وکیل شما بررسی می کند که آیا این ملک وام و بدهی یا هر ایرادی دارد که مانع فروش ملک شود یا خیر. بسیاری از افراد به دلیل عدم آگاهی دچار این مشکل می شوند. اگر خانه نوساز باشد وکیل شما بررسی می کند که مجوز های لازم و پایان کار داشته باشد.

 • قدم سوم :

بعد از بررسی های انجام شده توسط وکیل شما، حال ایشان قرارداد فروش املاک را تهیه می کند. بعد، آن ها اطمینان می دهند که این معامله از جانب دو طرف معامله مورد تایید است. این اطمینان با ثبت در اداره زمین ها ایجاد می شود.

دلیل این تاییدیه دو طرف این است که اولا از فروش ملک به چند نفر جلوگیری شود. دوما مانع از استفاده سند ملک شما به عنوان وثیقه برای دریافت وام توسط فرد دیگری شود. این کار باعث می شود تا از حقوق خریدار محافظت شود، در همین زمان شما باید مقداری از پول ملک را پرداخت کنید.

 • قدم چهارم :

وکیل شما درخواستی را برای شورای وزیران قبرس صادر می کند. این کار برای این است تا مطمئن شوند شما هیچ مشکل قانونی ندارید و از طریق پلیس اینترپل تحت تعقیب نیستید. همچنین 5 درصد از مبلغ خانه را به عنوان مالیات بر ارزش افزوده از شما طلب می کنند. وقتی که همه این کارها صورت گرفت، بقیه پول را تسویه می کنید. تمامی این روند در طی یک ماه انجام می شود.

 • قدم پنجم :

 • قدم آخر دریافت سند با حضور فروشنده و خریدار می باشد ( شما باید رسیدهای دولتی و مالیاتی را همراه خود داشته باشید. در این مرحله همچنین باید هزینه انتقال سند را بپردازید و پس از دریافت رسید آن ها اکنون شما مالک خانه هستید. حال می توانید آب و برق خانه را به نام خود بزنید ).
 • هزینه های خرید
 • هزینه های ثبت زمین ( معمولا توسط وکیل شما انجام می شود و مبلغ زیادی نیست ).
 • هزینه های حقوقی ( هنگام استفاده از یک وکیل باید 1 درصد از قیمت ملک را برای او کنار بگذارید ).
 • مالیات بر املاک محلی ( این مالیات به شهرداری ها پرداخت می شود و بر اساس ارزش ملک می باشد ).

حتما بخوانید: پروژه ها

هزینه های انتقال ملک

اگر مالیات بر ارزش افزوده بر روی قیمت ملک شما افزوده شده باشد، نیازی به پرداخت این هزینه ها نیست. اما اگر آن را پرداخت نکرده باشید باید 50 درصد را به این هزینه ها اختصاص دهید.

 

صفر تا صد خرید خانه در قبرس با املاک سهند

صفر تا صد خرید خانه در قبرس

 

تمبر مالیاتی

بر اساس ارزش ملک شما حساب می شود :

 • از ( 0 تا 5000 ) یورو هیچ مبلغی نیاز نیست که بپردازید.
 • از ( 5001 یورو تا 170.000 ) یورو 0.15 درصد
 • بیش تر از ( 170.000 ) یورو 0.2 درصد

 

امیدواریم که این مطلب شما را به طور کامل راهنمایی کرده باشد و از مطالعه آن لذت برده باشید. همچنین می توانید با مراجعه به سایت ما اطلاعات بیشتری را به دست بیاورید و به صورت رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید.