01 تیر 1399

قبرس از کدام کشور است؟

شاید این سوال در ذهن شما هم ایجاد شده باشد که آیا قبرس به کشور خاصی تعلق دارد؟ یا قبرس از کدام کشور است؟ حتی به این فکر کرده باشید تقسیمات حکومتی آن به چه صورت می باشد؟ معمولا اگر به فکر مسافرت یا سرمایه گذاری و تجارت و خرید ملک در این جزیره افتاده باشید حتما با این سوالات روبرو می شوید .

 

خرید آپارتمان در قبرس

به دلیل مناظر دیدنی فراوان و همچنین اقتصاد خوب این کشور خرید آپارتمان در قبرس چند سالی است که در ایران طرفدار پیدا کرده است مخصوصا خرید آپارتمان در قبرس شمالی .

قبرس در واقع خود یک کشور مستقل می باشد ، پایتخت این کشور نیکوزیا است . این کشور دارای دو بخش شمالی و جنوبی می باشد که بخش شمالی آن ترک نشین و دارای دین اسلام و بخش جنوبی آن یونانی نشین و دارای دین مسیحی ارتودکس می باشند .

جمعیت این جزیره یک میلیون و هفتصد هزار نفر است که 77 درصد آن را یونانی ها و 18 درصد آن را ترک ها تشکیل می دهند و مابقی مهاجران کشور های دیگر هستند . قسمت جنوبی این جزیره عضو اتحادیه اروپا می باشد . این جزیره بعد از ساردنی و سیسیل سومین جزیره از نظر وسعت در دریای مدیترانه می باشد .

قبرس جز قاره اروپاست ولی تمام این کشور جزو اتحادیه اروپا نیست و فقط بخش یونانی نشین آن به عضویت این اتحادیه درآمده است . این جزیره دارای جاذبه های گردشگری فراوانی می باشد و به افرادی که قصد مسافرت تفریحی دارند حتما این مقصد را پیشنهاد می کنیم .

 

قبرس

قبرس از کدام کشور است؟

 

تفاوت قبرس شمالی و جنوبی

باید بدانید که قبرس شمالی و جنوبی از نظر سطح زندگی و کیفیت دانشگاها تفاوت چندانی با هم ندارند . اما برای کسانی که قصد مهاجرت به همراه خانواده به این کشور را دارند قبرس شمالی مناسب تر است ، چون این قسمت نیازی به ویزا ندارد و دانشگاه های این قسمت از قبرس راحت تر پذیرش می دهند .

قسمت جنوبی این جزیره جز مناطق شینگن می باشد و اگر بتوانید اقامت این قسمت را به دست آورید به راحتی می توانید به کشور های جز مناطق شینگن سفر کنید.

 

مردم شناسی قبرس

ارتباط با مردم قبرس به دلیل اینکه زبان انگلیسی را می فهمند آسان است . اگر چند کلمه ای هم یونانی بلد باشید ضرری ندارد و باعث می شود بیشتر از جانب مردم این کشور مورد احترام واقع شوید .

در این کشور احترام به بزرگتر بسیار اهمیت دارد . مردم این کشور بسیار مهمان نواز هستند و به رعایت ادب بسیار اهمیت می دهند ، همچنین از بد قولی بسیار بی زارند .

 

قبرس

قبرس از کدام کشور است؟

 

ارز رایج قبرس

وضعیت قبرس شمالی بسیار جالب است . زیرا برای پرداخت هزینه های خوابگاه و دانشگاه باید دلار پرداخت کنید ولی برای خرید در شهر باید لیر همراه داشته باشید و برای خرید خانه و ملک و خودرو باید پوند انگلیس پراخت کنید .

اما در قبرس جنوبی واحد پول و تمامی معاملات با یورو انجام می شود .

 

در این مطلب سعی کردیم تا اطلاعاتی جامع درمورد این کشور به شما بدهیم ، تا دیگر سوالی در مورد آن برایتان باقی نماند . امیدواریم که این اطلاعات برایتان مفید واقع شده باشد .