08 تیر 1399

آیا خرید خانه در ترکیه با 100 میلیون تومان امکان دارد؟

شاید این عنوان را که خرید خانه در ترکیه با 100 میلیون تومان امکان دارد شنیده باشید و اگر شما هم به دنبال مهاجرت و خرید ملک در ترکیه هستید ، حتما این عنوان کمی شما را وسوسه کرده است . اما واقعا با این مبلغ می توان در ترکیه خانه خرید؟ و یا اینکه با خرید خانه در ترکیه میتوان اقامت گرفت؟ یا فقط یک عنوان است . در این مطلب ما به این سوال پاسخ خواهیم داد ، ابتدا برای شما یک میانگین از قیمت خانه در ترکیه ارائه می دهیم تا کمی موضوع برایتان شفاف تر شود .

میانگین قیمت خانه در ترکیه

این میانگین در استانبول متری ( 3961 لیر ) تقریبا معادل با 9.5 میلیون تومان می باشد . در گرانترین منطقه این شهر یعنی بشیکتاش خانه متری ( 10646 لیر ) تقریبا معادل با 25.5 میلیون تومان می باشد . در گرانترین منطقه بشیکتاش که Bebek نام دارد ، این مبلغ معادل است با متری ( 47417 لیر ) معادل با 118 میلیون تومان می باشد .

 

میانگین قیمت خانه در ترکیه

قیمت خانه در ترکیه

 

قیمت دیگر مناطق :

 • در منطقه فاتح که اکثر ایرانیان در آن جا ساکن هستند ، قیمت خانه متری ( 4168 لیر ) معال با 10 میلیون تومان می باشد .
 • میانگین قیمت در منظقه بیلیکدوزو استانبول که منطقه ایست برای سرمایه گذاری متری ( 2646 لیر ) معادل با 6 میلیون و 350 هزار تومان می باشد .
 • میانگین قیمت در آنکارا متری ( 1861 لیر ) می باشد ، که این قیمت در مناطق خوب این شهر به متری ( 2572 لیر ) می رسد .
 • همچنین برای شهر های ازمیر ، چشمه ، آنتالیا به ترتیب متری ( 3036 ، 5562 ، 2101 ) لیر می باشد .

 

با قیمت هایی که گفته شد این عنوان در واقع دست نیافتنی است ، تنها راه حل آن استفاده از تسهیلات می باشد .

 

شرایط اقساطی خرید خانه

بدین منظور شما باید 20 تا 30 درصد از کل مبلغ خانه را در ابتدای کار بپردازید ، سپس بقیه پول را باید طی 10 سال پرداخت کنید . بنابراین شاید با این حالت بتوانید با این مبلغ در ترکیه خانه بخرید .

 

خرید خانه در ترکیه با 100 میلیون تومان فقط یک عنوان تبلیغاتی است ، اما شما می توانید با قیمت مناسب و ارزان در ترکیه خانه بخرید که در ادامه به آن می پردازیم .

 

بدین منظور شما باید موارد زیر را در نظر داشته باشید :

 • خرید ملک در استانبول از شهر های دیگر برای شما گرانتر تمام می شود ، اما می توانید در مناطقی خانه بگیرید که دور تر از مرکز شهر باشد تا برایتان ارزان تر تمام شود . در این مناطق شما می توانید با حداقل 200 هزار لیر برای خود خانه بخرید ، همچنین می توانید اقامت در ترکیه با خرید خانه در استانبول را بگیرید .
 • در شهر های ازمیر و آنکارا قیمت خانه کمتر از استانبول می باشد .
 • شما می توانید با مبلغ حدود 400 میلیون در شهر های کوچک ترکیه خانه بخرید .

 

عوامل موثر بر قیمت خانه در ترکیه

 • فاصله تا مرکز شهر
 • دسترسی به وسایل نقلیه عمومی
 • فاصله تا مراکز خرید
 • قدمت ساختمان

 

عوامل موثر بر قیمت خانه در ترکیه

قیمت خانه در ترکیه

 

در پایان باید گفت که به طور کل قیمت خانه در ترکیه به مراتب کمتر از ایران و به خصوص تهران می باشد . امیدواریم که از خواندن این مطلب کمال بهره را برده باشید و از وقتی که برای خواندن این مطلب گذاشتید کمال تشکر را داریم .