31 تیر 1399

نحوه خرید آپارتمان در استانبول ترکیه

شهر استانبول بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر ترکیه می باشد، جمعیت ثبت شده این شهر در سال 2018 حدود ( 15067724 ) نفر ثبت گردیده است. همچنین این شهر از بزرگترین شهر های اروپا و موقعیت آن بین تنگه بسفر، دریای مرمره و دریای سیاه می باشد. نکته جالب در مورد خرید آپارتمان در استانبول ترکیه این است که در دو قاره آسیا و اروپا قرار گرفته و در واقع شامل یک بخش آسیایی و یک بخش اروپایی است.

این شهر عنوان سومین شهر توریستی جهان را در سال 2010 کسب کرده، بسیاری از سفارت های کشورهای دیگر نیز در این شهر واقع شده اند. این شهر از نظر اقتصادی نیز از مهم ترین شهر های ترکیه به حساب می آید.

همه این عوامل دست به دست هم داده اند تا این شهر به یکی از هدف های مناسب خریداران املاک در سراسر جهان تبدیل شود. در این مطلب قصد داریم تا شما را با خرید آپارتمان و نکاتی که در مورد آن باید رعایت کنید، آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 

نحوه خرید آپارتمان در استانبول ترکیه

خرید آپارتمان در استانبول ترکیه

 

استانبول و حمل ونقل

حمل و نقل عمومی این شهر از چند طریق انجام می شود که این امر باعث شده دسترسی به این شهر به راحتی انجام بگیرد. این موارد عبارت اند از :

  • راه آهن
  • فرودگاه
  • مترو
  • ترامو
  • کشتیرانی


حتما بخوانید: خرید ملک در ترکیه

نکات مهم برای خرید آپارتمان در استانبول

اگر تصمیم به خرید آپارتمان در این شهر را دارید باید قبل از اقدام به خرید نکاتی را بدانید و در تمامی مراحل خرید این نکات را در نظر بگیرید.

  • شروع کار :

بیشتر شهروندان کشور های دیگر مجاز به خرید ملک و آپارتمان در این شهر می باشند، اما برای کسب اطلاعات و اطمینان خاطر بیشتر بهتر است ابتدا با سفارت خود در ترکیه تماس بگیرید و شرایط را بسنجید. همچنین قبل از هر اقدامی یک مشاور املاک مورد اعتماد و معتبر پیدا کنید زیرا یک مشاور معتبر می تواند موارد بسیار زیادی را به شما معرفی کند و شما را در روند خرید هدایت کند.

  • نگران بلد نبودن زبان ترکی نباشید :

اگر هیچ اطلاعاتی از زبان ترکی ندارید با انتخاب یک مشاور املاک معتبر می توانید این مشکل را به راحتی حل کنید.

  • بررسی ملک انتخاب شده :

اگر آپارتمانی در این شهر مورد پسند شما قرار گرفت حتما از املاک مالکیت و رسمی بودن آن اطمینان حاصل کنید. همچنین اگر آپارتمان نوساز نمی خرید، مطمئن شوید که تمامی قبض های آب، گاز، تلفن و برق آن توسط مالک قبلی پرداخت شده باشد. این مورد را در نظر داشته باشید که استانبول در کمربند زلزله می باشد، بنابراین یک خانه ضد زلزله در این شهر می تواند یک مزیت محسوب شود.

  • انتخاب محله مناسب :

هر محله استانبول با محل دیگر آن متفاوت است و یکی از معیارهای تعیین قیمت آپارتمان همین محله ها می باشند. قبل از خرید حتما محله ای را که قصد خرید ملک در آن را دارید بررسی کنید تا از امنیت و امکانات آن مطمئن شوید. املاکی که قیمت ارزان تری دارند معمولا در حومه شهر می باشند و محلات خوب و گران قیمت استانبول اطراف بسفر می باشند.

 

نحوه خرید آپارتمان در استانبول ترکیه

خرید آپارتمان در استانبول ترکیه

 

  • جابجایی :

اگر ملک متناسب با خود را پیدا کردید نگران جابجایی به کشور ترکیه نباشید، زیرا می توانید با خرید آپارتمانتان در این شهر اقامت و اجازه کار دریافت کنید و زندگی خود را در این شهر از نو بسازید.

 

در پایان امیدواریم که این مطلب برایتان مفید واقع شده باشد و از توجه شما عزیزان متشکریم. همچنین می توانید با مراجعه به سایت ما و ارتباط با کارشناسانمان مشاوره رایگان دریافت کنید.