15 مرداد 1399

6 نکته قبل از خرید ملک و آپارتمان در استانبول ترکیه

برای خرید ملک و آپارتمان در استانبول ترکیه چه کارهایی باید انجام داد؟ بهترین راه چیست و چه مواردی را باید مدنظر قرار داد؟ قبل از اینکه یک سرمایه گذاری اساسی در شهر ترکیه انجام دهید، نکات اساسی را با هم جمع می کنیم.

 

6 نکته قبل از خرید ملک و آپارتمان در استانبول ترکیه

خرید ملک و آپارتمان در استانبول ترکیه

 

شروع شدن

بیشتر شهروندان خارجی مجاز به خرید ملک در استانبول هستند، اما عاقلانه است که قبل از اینکه تصمیم به خرید بگیرید ابتدا با کنسولگری خود تماس بگیرید. وقتی تصمیم گرفتید که به دنبال چه نوع آپارتمانی باشید، حتما با یک نماینده محلی املاک در محله ای که قصد خرید را دارید، تماس بگیرید. مسلماً تعداد زیادی مکان برای فروش وجود دارد، اما یک نماینده املاک و مستغلات به شما کمک می کند تا یک آپارتمان خوب پیدا کنید.

حتما بخوانید: خرید ملک

کدام نماینده املاک؟

اگر به زبان ترکی تسلط ندارید و نمی توانید صحبت کنید، از وب سایتهای قابل اعتماد مانند دارایی ترکیه، Spot Blue و خرید ملک استانبول برای همکاری با افرادی که عادت دارند به مهاجران کمک کنند، استفاده کنید. شرکت ها همچنین با یکی از مشاوران خود یک سفر مشاهده را ترتیب می دهند، تا بتوانید واقعاً از شهر و نوع ملک مورد نظر خود آگاهی پیدا کنید و آن را مشاهده کنید.

هنگام انتخاب یک ملک

وقتی در حال بررسی از آپارتمان و ملک مورد نظر هستید، صاحب ملک را ببینید و اطمینان حاصل کنید که قبض های آب، گاز، تلفن و برق توسط مالک قبلی پرداخت شده است. همچنین باید بپرسید که آیا در برابر زلزله مقاوم است یا خیر، زیرا استانبول خطر زلزله در آن منطقه را دارد.

توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است، که همه چیز در مورد ملک و همچنین مساحت اطراف آن باید به دلخواه شما باشد و شما واقعاً باید از خودتان سؤالاتی راجع به اینکه چگونه مدت طولانی را می خواهید در آنجا زندگی کنید و آیا احساس خوبی دارید.

انتخاب محله مناسب

محلات استانبول همه با یکدیگر متفاوت هستند و دامنه قیمت نیز با توجه به منطقه به شدت متغییر می باشد. برای تصمیم گیری این موضوع که واقعا می خواهید در کجا زندگی کنید، بهتر است در شهر گشت و گذار کنید و محله ها را با دقت ببینید.

به یاد داشته باشید که جزایر پرنسس نیز جزئی از استانبول است و می تواند شیوه زندگی بسیار بت پرستی از شهر را ارائه دهد. همچنین بخاطر داشته باشید که املاک ارزان قیمت همیشه در حومه شهر واقع شده اند و همه چیز در محلات محبوب و توسط بسفر انجام می شود.

 

6 نکته قبل از خرید ملک و آپارتمان در استانبول ترکیه

خرید ملک و آپارتمان در استانبول ترکیه

 

سمت بوروکراتیک

وقتیکه ملک مورد نظر خود را انتخاب کردید، وقت آن است که با آداب معاشرت آن ها آشنا شوید، که بعضی اوقات می تواند کمی دشوار و سخت باشد. برای آگاهی از این مورد نیز می توانید از وزارت امور خارجه جمهوری ترکیه راهنمایی بگیرید. با این حال، توصیه می شود قبل از رفتن و انجام هرگونه معامله ای، با یک مشاوره حقوقی حرفه ای صحبت کنید تا در شرایط نامناسبی قرار نگیرید.

جابجایی

وقتیکه ملک مورد نظرتان را خریدید و در آن مستقر شدید، ممکن است وقت آن رسیده باشد که فکر کنید زندگی در ترکیه چگونه است. اگر فکر می کنید در مورد موضوعاتی مانند زبان، کار یا امور حقوقی به کمک نیاز دارید، یک شرکت ساختمانی و املاک مانند شرکت مهندسان سهند می تواند در این امور به شما کمک و راهنمایی ارائه دهد.

 

در آخر از همراهی شما عزیزان کمال تشکر را داریم و ممنون که تا آخر این مطلب با ما بودید.

 

منبع : https://theculturetrip.com