11 شهریور 1399

مهترین مشکلات خرید ملک در قبرس

افرادی که قصد سرمایه گذاری یا خرید ملک در قبرس را دارند در ابتدا اولین اقدامی که باید انجام دهند این است که از شرایط سیاسی و اقتصادی کشور قبرس در آن برهه زمانی اطلاعات کافی به دست بیاورند. در سال های اخیر، تغییراتی که در قانون خرید و فروش مستغلات به وجود آمده است، به کاهش خطرات خرید ملک در قبرس کمک زیادی کرده است.

سرمایه گذاری در قبرس

یکی از مهم ترین استانداردهای سرمایه گذاری در قبرس نرخ مصادره اموال است. این شاخص به این معناست که کشور میزبان در شرایط تحریم جهانی یا تغییر رژیم اموال افراد سرمایه گذار مصادره میشود. این شاخص بین عدد 1 تا 7 است که هرچه این عدد نزدیکتر به 1 باشد خطر مصادره اموال کمتر است. از سال 2014 تا کنون این شاخص در کشور قبرس نزدیک به 1 بوده است. به عبارتی میتوان گفت که این عدد نشان دهنده پایین ‌ترین میزان خطر از جهت مصادره اموال اشخاص سرمایه گذار است.

مشکلات و خطرات زندگی و خرید ملک در قبرس

برای جلوگیری از بروز مشکلات خرید ملک در قبرس چه باید کرد؟

 1.با وجود تبلیغات متعدد پیرامون سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی از جمله قبرس، بهتر است قبل از اقدام به خرید خانه در قبرس، با افراد با تجربه مشورت کرده تا با مشکلات خرید ملک در قبرس مواجه نشوید.

2. با توجه به پیگیری‌های قانونی که دولت قبرس برای افراد سرمایه گذار انجام می دهد اما ممکن است مورد سوء استفاده افراد سودجو قرار بگیرید. به طور مثال، در مواردی دیده شده که خریدار ملک پول را واریز کرده اما فروشنده به تعهدات قراردادی خود عمل نکرده است. در این شرایط خریدار می تواند به دادگاه شکایت کرده و خواستار انتقال ملک به نام خود شود. اما اگر مدارک مورد نیاز وجود نداشته باشد، ملک قابل انتقال نیست.

3. خرید ملک و سرمایه‌گذاری در قبرس و یا هرکشور دیگری نیاز به تسلط بر قوانین آن کشور دارد. به همین منظورکمک گرفتن از یک وکیل معتبر که دارای دانش کافی و خبره در حیطه امور ملکی باشد می تواند شما را در تمامی مراحل اخذ اقامت و تابعیت یاری دهد.

4.خرید خانه هایی که مجوزهای مورد نیاز را قبلا اخذ کرده معمولاً بی خطر هستند. با این حال، بررسی صحت این مجوزها کار ساده ای نیست و نیازمند دانش و تجربه است که وکلای گروه سهند به خوبی از عهده این کار برمی‌ایند.

5. اغلب افراد این باور را دارند که خرید ملک در روستاهای قبرس کم خطرتر از خرید خانه در مرکز شهر قبرس است. اما باید در رابطه با خرید ملک در روستا هم به نکاتی توجه داشته باشید.

6. در مکان هایی مانند روستاها که یک ملک در زمین همسایه ساخته شده است، می تواند برای شما یک مشکل جدی ایجاد کند. ما به هر کسی که یک ملک قدیمی یا زمین در یک روستا را خریداری می کند، توصیه می کنیم تصویری که توسط یک نقشه بردار از مرزهای زمین ثبت شده را بررسی کند.

وکلای ما در گروه سهند آماده خدمات رسانی در تمام مراحل خرید ملک در قبرس به شما هستند.

مراحل خرید ملک در قبرس چیست؟

مهم ترین نکات مراحل خرید خانه در کشور قبرس

سعی کنید در همه موارد خرید ملک چه در روستا چه شهر از یک وکیل با تجربه برای حمایت از منافع خود استفاده کنید. وکیل های با تجربه و متخصص مجموعه سهند با تجربه درخشان خود بهترین معاملات ملکی را برای شما انجام داده و شما را از هرگونه خطری به هنگام خرید ملک و سرمایه گذاری در قبرس محفوظ نگه میدارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد امکانات رفاهی و چگونگی کشور قبرس برای زندگی و کار به مقاله زندگی در قبرس مراجعه کنید.

خرید ملک در قبرس هرچند که منجر به اخذ اقامت در قبرس و تابعیت یک کشور اروپایی می شود، اما باید به نکات مهمی از جمله موارد زیر توجه کنید تا با مشکلاتی در رابطه با سرمایه گذاری در قبرس رو به رو نشوید.

قیمت ملک و میزان رشد آن در بخش های مختلف کشور، سلامت نظام قضایی آن کشور، ریسک مصادره‌ی اموال و شاخص‌های دیگری مانند نرخ تورم و رشد اقتصادی کشور از جمله مواردی است که باید در تمام مراحل سرمایه گذاری در قبرس در نظر بگیرید.

به عنوان سخن آخر باید به این نکته اشاره کرد که از زمان ورود قبرس به اتحادیه اروپا برنامه هایی برای محدود کردن بخش مسکن املاک در نظر گرفته شده است. در چنین برنامه هایی دولت قصد دارد تملک املاک بدون سند را کنترل کند تا از احتمال بروز مشکلات خرید ملک در قبرس جلوگیری شود.