18 آبان 1399

روش های تمدید اقامت ترکیه در سال 2020

اخذ اقامت ترکیه نیاز به ارائه مدارک مختلفی داشته و برای تمدید آن باید با قوانین خاک ترکیه آشنا باشید تا در آینده دچار جریمه اقامت ترکیه ای نشوید. یکی از سوالات رایجی که از ما پرسیده می شود این است که بهترین روش تمدید اقامت ترکیه کدام است؟ یا چه شرایط و مدارکی برای اقامت ترکیه نیاز است؟ همان طور که میدانید نحوه تمدید اقامت ترکیه در سال 2020 کمی با سال های پیش تغییر کرده است. در صورتی که اطلاعاتی از شرایط تمدید اقامت ترکیه را نداشته و یا زمان کافی برای پیگیری آن ندارید با وکلای شرکت ساختمانی و املاک سهند تماس گرفته تا اقامت شما را به سرعت تمدید کنند. در ادامه به معرفی اقامت یا کیملیک ترکیه و انواع اقامت ها و نحوه تمدید آن میپردازیم.

کیملیک ترکیه چیست؟

در زبان ترکی کیملیک به معنای هویت می باشد. افراد بیگانه که قصد اقامت در کشور ترکیه را دارند، بعد از پذیرش مدارک کارتی به نام کیملیک به آن ها تعلق می گیرد. وجود این کارت شما را مقیم ترکیه کرده که این امر امتیازاتی را با خود به همراه دارد. البته لازم به ذکر است که شما با دریافت این کار اجازه کار در این کشور را نداشته و برای کار در ترکیه باید مجوز کارت اخذ نمایید. همچنین شما تنها با این کارت حق اقامت را داشته و از شهروندان ترکیه به حساب نخواهید آمد. برای اطلاعات بیشتر پیرامون کارت کیمیلیک ترکیه کلیک کنید.

 

روش های تمدید اقامت ترکیه

 

قوانین تمدید اقامت ترکیه در سال 2020

در سال 2020 ، قوانین تمدید اقامت ترکیه دچار تغییر شد و شرایط جدید و سختی برای تمدید کردن اقامت به تصویب رسید. چرا که دیگر تمدید اقامت در ترکیه از طریق اجاره خانه امکان پذیر نمی باشد. به همین شرایط  مهاجرت و اخذ اقامت در این کشور در سال جدید محدود شد و مهاجران کمتری به ترکیه مهاجرت می کنند.

انواع اخذ اقامت ترکیه

برای اطلاع از نحوه تمدید اقامت ترکیه ابتدا باید با انواع روش های اقامت در کشور ترکیه آشنا شوید. کشور ترکیه به دلایل مختلفی از جمله کار، تحصیل، سرمایه گذاری و … اجازه اقامت موقت در این کشور را صادر می کند. از جمله روش ها عبارت است از:

 • اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل

کشور ترکیه دارای تعداد متعددی دانشگاه است که در سراسر دنیا اعتبار دارد. شما می توانید درخواست اقامت خود را از طریق تحصیل به این کشور تسلیم کرده و در زمان تحصیل، اقامت دائم خود در این کشور را نیز ثبت کنید.

 • اخذ اقامت ترکیه از طریق کار

اشتغال در کار نیز از دیگر راه ها برای اخذ اقامت ترکیه می باشد. در این روش شما در شغلی مشغول به کار شده و در طول مدت اقامت خود درخواست اقامت دائم را نیز مطرح کنید.

 • اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج

ازدواج با یک شهروند ترکی یکی از راه های دریافت اقامت دائم کشور ترکیه می باشد. در این روش شما باید به مدت 5 سال با فرد زندگی کنید تا بتوانید اقامت دائم را دریافت نمایید.

 • اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

یکی از روش های آسان برای اخذ اقامت ترکیه، خرید ملک در ترکیه می باشد. در این روش شما می توانید به راحتی اقامت دائم این کشور را دریافت کرده و پس از مدتی برای شهروندی در ترکیه نیز درخواست بدهید.

روش های تمدید اقامت ترکیه

در ترکیه افرادی که با یک شهروند ترک ازدواج کرده اند و یا افرادی که ملکی را در ترکیه خریداری کرده اند، می توانند پس از اتمام مدت اقامت خود آن را تمدید کرده و پس از گذراندن پنج سال زندگی در این کشور، اقامت دائم ترکیه را دریافت کنند. در نتیجه در صورتی که با هر طریقی اقامت ترکیه را اخذ کرده باشید باید 6 ماه پیش از اتمام زمان آن، نسبت به تمدید اقامت خود اقدام کنید.

 مدارک لازم برای تمدید اقامت ترکیه

 • حتما 60 الی 90 روز پیش از اتمام اعتبار اقامت در ترکیه اقدام به تمدید آن کنید تا در طی تمدید اقامت مجوز زندگی در این کشور را داشته باشید.
 • در صورتی که فرد درخواست کننده زیر 18 سال باشد باید نماینده قانونی وی توسط وکیل مهاجرتی رضایت نامه خود را به اداره مهاجرتی ارائه کنند.
 • در صورت اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، کپی سند ملک، کروکی تایید شده شهرداری و تاییدیه سند ساختمان
 • عکس حداقل 6 ماه پیش و با زمینه سفید را باید به اداره مهاجرتی ارائه دهید.
 • حتما باید بیمه تکمیلی و یا بیمه سلامت را برای درخواست به همراه داشته باشید.
 • در صورت عدم گذرنامه با حروف لاتین، باید گذرنامه را ترجمه رسمی کنید.
 • کپی و اصل صفحات گذرنامه _ 4 قطعه عکس 4*6 _ ترجمه عقدنامه در صورت تاهل
 • اجاره نامه (در صورتی که از طریق اجاره ملک اقامت گرفته اید)
 • آدرس ثبت شده در شهرداری (برگه نفوس)
 • فیش های پرداختی هزینه های اداری مهاجرت
 • گواهی ولادت فرزندان زیر 18 سال

به طور کلی می توان گفت که نحوه تمدید اقامت ترکیه در سال 2020 تغییرات زیادی کرده و قوانین سخت تر شده است و شما برای تمدید اقامت خود باید از وکلای مهاجرتی کمک بگیرید تا این مراحل با موفقیت انجام شود. وکلای سهند می توانند به راحتی کارهای اقامت شما را انجام داده و مراحل تمدید اقامت را بدون نیاز به حضور شما انجام دهند.