10 آبان 1399

یکی از بهترین و آسان ترین راه های اخذ اقامت دائم با خرید ملک و آپارتمان در ترکیه است. کشور ترکیه به دلیل داشتن مرز زمینی با کشور ایران و نزدیک بودن فاصله نسبت به سایر کشورها یکی از مقاصد اصلی مهاجرت ایرانیان است. فروش آپارتمان در ترکیه و خرید ملک ارزان در ترکیه به یکی از پر بازده ترین سرمایه گذای ها در این کشور تبدیل شده است.

قیمت ملک در ترکیه بستگی به محله دارد و شهرهای ازمیر استانبول و آنکارا از گران ترین و بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی و خرید ملک هستند. در ابتدا لازم است تا ذکر کنیم که به طور کلی قیمت ملک در ترکیه ارزان نیست منظور از خرید ملک ارزان قیمت در ترکیه این است متناسب با بودجه شما در شهرهای مختلف میتوان ملکی خریداری کرد.

قیمت ملک در ترکیه نسبت به کشورهای دیگر برای ایرانیان مقبول تر است. برای پیدا کردن ملک مناسب با بودجه ای که مد نظر دارید بهتر است تا از مشاوران ملکی که در این زمینه تخصص دارند راهنمایی بگیرید. گروه مهندسان و مشاوران ملکی سهند آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان هستند.

 

اقامت با خرید ملک در کشور ترکیه

بهترین مناطق ترکیه برای خرید ملک کدام است؟ برای اطلاع از این موضوع می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید.

گران ترین و ارزان ترین شهر های ترکیه کدامند؟

لیست شهر های ترکیه به ترتیب گران ترین و ارزان ترین شهر های ترکیه با سهند گروه همراه باشید.

استانبول

در سالهای اخیر استانبول به عنوان گران ترین شهر ترکیه در زمینه ملک شناخته شده است. همچنین هزینه های زندگی در استانبول بسیار بالاتر از سایر شهرهای ترکیه است. به طور کلی میتوان گفت اگر استانبول را برای زندگی میخواهید انتخاب کنید باید هزینه بیشتری را در نظر بگیرید. چه در بحث خرید ملک در ترکیه چه در بحث مواد غذایی و سایر هزینه از جمله انرژی و غیره.

آنکارا

آنکارا به عنوان گران ترین شهر ترکیه در زمینه حمل و نقل لقب گرفته است. اگر شهر آنکارا را برای مهاجرت انتخاب میکنید باید نسبت به سایر شهروندان ترکی هزینه بیشتری را برای حمل و نقل شهری کنار بگذارید. همچنین رستوران ها، هتل ها، لوازم خانگی و لوازم بهداشتی نیز در این شهر بسیار گران است.

برای مهاجرت به کشور ترکیه نیاز است تا تمامی این موارد را درنظر داشته باشید و سپس اقدام به مهاجرت نمایید اگر از نظر مالی با محدودیت مواجه هستید بهتر است ملک های ارزان قیمت در ترکیه خریداری نمایید. در حال حاضر شهرهای سییرت، شرناک، ماردین و باتمان به عنوان ارزان‌ترین شهرهای ترکیه به حساب می‌آیند.

باهچه شهیر

باهچه شهیر استانبول در شمال غرب استانبول و در بخش اروپایی استانبول واقع شده است. این شهر به فرودگاه آتاتورک و فرودگاه بین المللی نیز نسبتا نزدیک است. اکثر کسانی که در این شهر زندگی میکنند مهاجران اروپایی هستند.

در این شهر مجتمع های مسکونی مدرن و زیبا با رعایت استانداردهای جهان ساخته شده که شما میتوانید یک آپارتمان ارزان در این شهر تهیه کنید. باهچه شهیر دارای انواع امکانات رفاهی از جمله فضای سبز، راه های ارتباطی، مراکز درمان، مراکز آموزشی، اماکن ورزشی و مراکز خرید میباشد.

مدارک مورد نیاز برای خرید ملک ارزان قیمت در ترکیه

  •  سند ملکی که میخواهید خریداری کنید به همراه کلیه جزئیات اعم از آدرس و غیره، تاییدیه سازمان ثبت اسناد ترکیه در رابطه با مالکیت ملک مورد نظر
  • پرداخت تمامی عوارض شهرداری برای خرید ملک
  • همراه داشتن وکیل به همراه تاییدیه دادگستری
  •  دو قطعه عکس در سایز 6*4 از فروشنده و خریدار
  • حضور مترجم در صورت عدم تسط به زبان ترک
  • مدارک مالک و فروشنده
  • حضور دو نفر به عنوان شاهد

هزینه انتقال سند ملک در ترکیه چه قدر است؟ پیشنهاد می کنیم به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید.

چگونه با خرید ملک ارزان اقامت دائم ترکیه بگیریم؟

به این نکته توجه داشته باشید که خرید خانه با ارزش کمتر از 250 هزار دلار هم برای اخذ اقامت دائمی در کشور ترکیه ممکن است. اما اگر ارزش اصلی ملک شما کمتر از 250 هزار دلار باشد، شما پس از پنج سال با رعایت شروط می‌توانید درخواست شهروندی در کشور ترکیه و گرفتن اقامت این کشور را ارائه دهید. نکته دیگری که حائز اهمیت است این است که گرفتن پاسپورت کشور ترکیه یا شهروندی پیش از موعد مقرر برای شما وجود نخواهد داشت.

در سالهای گذشته ارزش خرید ملک برای شهروندی حدودا یک میلیون دلار بوده است. تا دو سال قبل نیز برای گرفتن اقامت در کشور ترکیه باید ملکی نزدیک به 500 هزار دلار خریداری می‌کردید و 3 سال پس از خرید ملک خود، درخواست شهروندی و اقامت در این کشور را ارائه می‌دادید. اما در حال حاضر شرایط بسیار بهتر شده و شما با خرید ملک ارزان در ترکیه میتوانید اقامت این کشور را دریافت کنید.

در این مطلب اطلاعاتی راجع به اخذ اقامت دائم با خرید ملک و آپارتمان در ترکیه برای تان توضیحاتی را ارائه دادیم به همین خاطر می توانید شما برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تماس های مندرج در وب سایت با کارشناسان گروه سهند ارتباط برقرار نمایید.خرید آپارتمان در آنتالیا یکی از خدمات سهند می باشد.