09 خرداد 1400
0
(0)

ثبت شرکت در ترکیه یکی از راه‌های دریافت اقامت ترکیه بوده که برای کارآفرینان بسیار ایده‌آل است.
در این پست نگاهی کلی به ثبت شرکت در ترکیه خواهیم داشت.

زمانی که حرف از مهاجرت یا توسعه‌ کسب‌وکار می‌شود، ممکن است گزینه‌های زیادی برای افراد وجود داشته باشد اما بدون شک ترکیه می‌تواند برای ایرانیان یکی از بهترین گزینه‌ها باشد. ترکیه هم‌مرز با ایران واقع شده است و از طرفی دیگر یک کشور اوراسیایی است که بخشی از آن در آسیا و بخشی دیگر در اروپا قرار دارد.

مزیت دیگری که در رابطه با این کشور وجود دارد، روند روبه‌رشد آن است. ترکیه در دهه‌های اخیر، اصلاحات مختلفی را انجام داده که سبب شده تا رشد مناسبی را در منطقه داشته باشد. از طرفی بخش‌های گردشگری، کشاورزی، هتلداری و… ترکیه رشد نسبتاً بالایی را تجربه کرده و همین مورد آن را برای سرمایه‌گذاران جذاب کرده است.

افزون بر این دولت ترکیه، تسهیلات مختلفی را در اختیار سرمایه‌گذاران خارجی قرار داده و همین عاملی بوده تا طیف زیادی از کسب‌وکارهای ایرانی به فکر توسعه‌ی فعالیت‌های خود در خاک ترکیه باشند.

مزایای ثبت شرکت در ترکیه
. ثبت شرکت بدون اجبار به داشتن شریک ترک . انجام امور تجاری و تولید بدون محدودیت برای اتباع خارجی . امکان دریافت اقامت ترکیه . امکان دریافت اسپورت ترک و سفر به بیش از 100 کشور جهان بدون ویزا . میزان مالیات اندک نسبت به کشورهای اروپایی . پایین بودن هزینه زندگی و اداره کسب و کار . برخورداری از تسهیلات ویژه شرکت های خارجی . امکان باز کردن حساب بانکی و دریافت کردیت کارت و … . دریافت تسهیلات بانکی از بانکهای خارجی . برخورداری از بستر تجارت آزاد جهانی و …

انواع شرکت در ترکیه
. شرکت با مسئولیت محدود . شرکت تضامنی . شرکت سهامی خاص . شرکت سهامی عام . مؤسسات مالی یا صرافی ها . شرکت مختلط

مراحل ثبت شرکت در ترکیه

1 – آماده سازی و ترجمه مدارک 2 – امور مربوط به اداره مالیات و ورگی نمراسی 3 – امور مربوط به اتاق بازرگانی 4 – امور مربوط به ثبت شرکت 5 – امور بانکی شرکت 6 – ثبت نهایی

هزینه ثبت شرکت در ترکیه
. سرمایه اولیه شرکت ( به نوع شرکت بستگی دارد که حداقل 10 هزار لیر ) . هزینه اجاره یا خرید محل ( باید مکان ثابتی را به عنوان دفتر معرفی کرد . هزینه کارمندان ( حتما باید یک حسابدار استخدام شود ) . مالیات ( باید مالیات بر اجاره و مالیات بر درآمد پرداخت شود ) . هزینه دفاتر رسمی ( هزینه دفاتر پلمپ و اداره دارایی به صورت سالانه ) . هزینه های جاری ( آب ، برق ، گاز و تلفن و … )

دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت
در وهله اول و بعد از ثبت شرکت ، به شما اقامت موقت یک ساله ارائه میشود . شما میتوانید اقامت خود را هر ساله تمدید نمائید .اقامت صاحبان کسب و کار عموما به صورت دو ساله تمدید میشود . مادامی که شما پنج سال اقامت خود را تمدید نمائید ، میتوانید درخواست اقامت دائم وشهروندی را ارائه دهید . برای این کار شرکت شما بایستی حداقل 5 نفر ترک را به صورت رسمی یا غیر رسمی استخدام کرده باشد . البته باید عنوان کرد که استخدام 5 نفر ترک ، طبق اصلاحات جدید هموار شده و می توان این شرط را از طریق شیوه های مختلف بر طرف نمود . از طرفی سرمایه شما باید حداقل 100 هزار لیر بوده باشد . همچنین شرکت شما در این مدت فعال باشد و ضمنا عدم سوء پیشینه قضایی شرط دیگر است .

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیازها: 0

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می‌دهید