17 آبان 1399

فردی که از یک کشوری وارد کشور دیگر می شود دارای زمان مشخصی است و در صورتی که بتواند تا مدت اقامت خود به طرق مختلف اقامت دائم را کسب کند می تواند به صورت همیشگی در آن کشور زندگی کند ولی این بدان معنا نیست که این فرد می تواند از تمامی حق و حقوق شهروندی برخوردار شود و فرق اقامت دائم و شهروندی ترکیه در همین موضوع می باشد. فردی که اقامت دائم را دارد می تواند بدون مشکل در این کشور زندگی کند ولی نمی تواند همانند یک شهروند ترک از مزایای شهروندی برخوردار شود.

هزینه اقامت یکساله ترکیه 2021 چه مقدار می باشد؟

اقامت ترکیه چیست؟

برای توضیح تفاوت بین اقامت و شهروندی ابتدا باید با مفهوم اقامت آشنا شوید. اقامت در اصل به معنای سکونت کردن است. اقامت ترکیه یعنی مجوز رسمی یک فرد برای سکونت در کشور ترکیه بوده که این اقامت می تواند دارای شروط و یا زمان مشخصی و یا به صورت دائم باشد. به عنوان مثال اقامت می تواند با استفاده از تحصیل بوده و شما پس از اتمام تحصیل ناچار به بازگشن به کشور خود هستید. برخی از اقامت ها نیز به صورت دائمی به همراه تمامی حقوق شهروندی می باشد مانند اقامت ترکیه از طریق خرید ملک. اگر شما به مدت بیش از یک سال باشد که در ترکیه اقامت داشته باشید، میتوانید با توجه به شرایط خاص اقامت خانوادگی ترکیه را نیز کسب کنید.

خرید آپارتمان در استانبول نیاز مند چه شرایطی می باشد؟

اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک

 

شهروندی ترکیه چیست؟

دریافت شهروندی ترکیه یعنی این که شما از تمامی حق و حقوق های قانونی در این کشوره بهره مند هستید. به عنوان مثال در صورتی که شما شکایتی داشته باشید می توانید به دادگاه های ترکیه مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنید. دریافت اقامت شهروندی ترکیه مزایای زیادی به دنبال داشته و شما به سه طریق ازدواج به یک شهروند ترکیه، اشتغال در کشور و یا  اقامت ترکیه  از طریق خرید ملک امکان پذیر است.

تفاوت اقامت دائم و شهروندی ترکیه چیست؟

افرادی که دارای مجوز اقامت در کشور ترکیه هستند از مزایای تحصیل، کار، تجارت و به طور کلی زندگی تا حد محدودی برخوردار هستند و حق رای دادن ندارند. در صورتی که افرادی که موفق به دریافت شهروندی در ترکیه شده اند به راحتی می توانند از تمامی حق و حقوق های یک شهروند ترکیه ای برخوردار شوند. اقامت در ترکیه دارای شروط و زمان مشخصی است و پس از پایان آن فرد ملزم به بازگشت به وطن خود می باشد. در صورتی که اگر فرد شهروند ترکیه محسوب شود تا هر زمان که بخواهد می تواند در آن کشور زندگی کند.

شما با اخذ اقامت دائم ترکیه تنها می توانید بدون مشکل در این کشور زندگی کنید و دیگر نیازی به تمدید اقامت ترکیه خود ندارید ولی با این وجود محدودیت های زیادی خواهید داشت. با دریافت شهروندی ترکیه به راحتی می توانید همانند یک شهروند ترک در این کشور زندگی کرده و از تمامی حقوق و مزایای قانونی و امکانات رفاهی آن بهره مند شوید.

یکی از بهترین و راحت ترین روش برای دریافت شهروندی کشور ترکیه، خرید ملک در ترکیه می باشد. شما به راحتی می توانید با خرید ملک در ترکیه از تمامی حقوق و مزایای شهروندی این کشور برخوردار شوید برای این کار تنها کافیست با وکلای حقوقی سهند تماس گرفته تا شما را در دریافت شهروندی ترکیه همراهی کنند.