06 خرداد 1399

راهنمای قدم به قدم خرید ملک در ترکیه:

ما در این مطلب ( راهنمای قدم به قدم خرید ملک در ترکیه ) قصد داریم تا به افرادی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند نکاتی را بگوییم تا بتوانند به راحتی این کار را انجام دهند. خرید ملک در خارج از کشور ممکن است به آسانی خرید ملک در کشور خودمان نباشد. اصلی ترین دلایلی که اکثر مردم فکر می کنند خرید ملک در خارج از کشور پر ریسک است عبارت اند از:

  • ترس از فریب خوردن و از دست دادن پول و زمان
  • تفاوت در قوانین و سیستم های حقوقی معاملات در کشور دیگر
  • ضعف های واقعی یا واهی در قوانین خرید ملک برای اتباع خارجی در کشور دیگر
  • تسلط نداشتن به زبان کشور مورد نظر که متاسفانه این مشکل در همه ی کشور ها وجود دارد.
  • حس نداشتن کنترل بر روند معامله به دلیل عدم اقامت فرد در کشوری که قصد خرید ملک را دارد.

راهنمای قدم به قدم خرید ملک در ترکیهخرید ملک در ترکیه

 

ما این نگرانی ها را کاملا درک می کنیم. بنابر این در این مطلب توصیه ها و راهنمایی هایی  برای شما ارائه کردیم تا به شما در خرید ملک در ترکیه با امن ترین و راحت ترین راه ممکن کمک کند.

این توصیه ها به شما کمک می کند تا ریسک های خرید ملک در کشور ترکیه را به حداقل برسانید. ما در این جا یک راهنمای 11 مرحله ای به شما ارائه می دهیم تا شاید سهمی در رسیدن شما به ملک رویاییتان در ترکیه داشته باشیم.

 

11 قدم اساسی برای خرید ملک در ترکیه:

1-تحقیق کنید:

بازار املاک ترکیه روز به روز در حال پیشرفت و رشد است. هزاران املاک و صد ها مشاور املاک برای خرید ملک وجود دارد. این بنگاه های ملکی هم در ایران و هم در ترکیه وجود دارند. هر کدام از این مشاوران املاک به شما چیز های مختلف می گوید و هر کدام توصیه های متفاوتی به شما ارائه می کنند.

بنابر این باید تحقیق بسیاری در مورد مشاوران املاکی که این معاملات را انجام می دهند انجام دهید تا بتوانید بهترین آن ها را انتخاب کنید که هم شناخت خوبی از مناطق مختلف ترکیه داشته باشند و هم بتوانند بر اساس خواسته و بودجه شما ملک مناسب شما را برایتان پیدا کنند. همچنین باید به دقت مدارک حقوقی آن ها را چک کنید و از صحت و اعتبار آن ها اطمینان حاصل کنید.

 

2-عامل فروش مناسب را پیدا کنید:

توصیه ما این است هنگامی که به دنبال خرید ملک در ترکیه هستید حتما سایت های مختلف ملکی و مشاوران املاک مختلف را بررسی کنید و آن ها را با هم مقایسه کنید. هر چه سابقه آن ها بیشتر باشد قابل اطمینان تر هستند. مطمئن شوید که آن ها شما و نیاز هایتان را به درستی درک می کنند.

حتی اگر حس کردید که آن ها فقط به دنبال آمار فروش خود هستند و زیاد به شما اصرار می کنند و با تعداد نفرات زیاد به شما مشاوره می دهند سریعا از آن ها فاصله بگیرید آن ها عامل فروش مناسبی نیستند.

خرید یک ملک در خارج از کشور برای اکثر افراد تا حد زیادی به سبک زندگی و وضعیت مالی آن ها بستگی دارد، بنابر این عاملان فروشی که با آن ها سر و کار دارید باید شما را کاملا درک کنند. اگر آن ها نتوانند به درستی شما را درک کنند، نمی توانند شما را به ملک مورد نظر شما و متناسب با بودجه شما برسانند.

ترکیه کشوری بزرگ است، بزرگتر از فرانسه و چهار برابر انگلیس، بنابر این دارای مناطق آب و هوایی گوناگون و فرهنگ های گوناگون می باشد. یک عامل فروش خوب با همه این مناطق و فرهنگ های آن ها آشنایی دارد تا بتواند شما را به درستی راهنمایی کند.

 

عامل فروش مناسب را پیدا کنید

صحبت با عاملان فروش

 

3-با عاملان فروش صحبت کنید:

بعضی از افراد از تلفن زدن و صحبت کردن با مشاوران املاک خجالت می کشند. چون حوصله قرار گرفتن در مقابل یک مشاور املاک پیگیر  و صحبت با او را ندارند.ما باید بتوانیم با عاملان فروش ملک صحبت کنیم زیرا اگر این کار را انجام ندهیم آن ها نمی توانند به نیاز های ما پی ببرند.

بنابراین به شما توصیه می کنیم در صورتی که عامل فروش مناسب خود را پیدا کردید حتما به طور مفصل با آن ها صحبت کنید. با آن ها آشنا شوید و به آن ها اجازه دهید تا شما را بشناسند. این کار باعث می شود تا مشاوران بر اساس نیاز های شما، ملک مناسبتان را پیدا کنند و بتوانند بهتر به شما کمک کنند.

 

4-قبل از خرید ملک به ترکیه سفر کنید:

برای تصمیم گیری در مورد خرید ملک در ترکیه باید از ترکیه دیدن کنید و با مناطق مختلف، رستوران ها، غذا های محلی و فرهنک های آن آشنا شوید. همچنین باید ملک مورد نظراتان و منطقه ای که در آن قرار گرفته است را ببینید. پس اگر کسی قصد فروش تلفنی و غیر حضوری ملکی را به شما داشت، این کار روش مناسبی نیست و باید ملک را نیز از نزدیک ببینید و به منطقه آن آشنایی داشته باشید.

 

5-بازرسی عاملان فروش خارج از کشور:

یک از عواملی که بسیار مهم است بازرسی عاملان فروشی است که در خارج از ایران فعالیت می کنند. حداقل 4 روز آن ها را از نزدیک بازررسی کنید تا مطمئن شوید که مواردی که به شما ارائه می دهند واقعی باشد و مجوز ها و مدارک لازم این کار را داشته باشند.

 

6-مطمئن شوید ملک مورد نظر ارزش پولی که برای آن می پردازید را دارد:

عامل های فروش مورد های مختلفی را با رنج های قیمتی متفاوت ارائه می دهند سعی کنید چندین عامل فروش را با هم مقایسه کنید تا قیمت ملک های منطقه ای که قصد خرید ملک در آنجا را دارید دستتان بیاید.

 

7-مذاکره در مورد قیمت و شرایط خرید:

حتما در مورد این موضوع با مشاوران خود صحبت کنید تا آن ها بتوانند بسته به شرایط مالی شما مورد مناسب شما را پیدا کنند و حتی بتوانند برای شما تخفیف بگیرند یا اگر امکانش باشد بتوانند پرداخت شما را طبق شرایط فروشنده قسط بندی کنند.

 

8-ملک مورد نظرتان را رزرو کنید:

هنگامی که ملک مورد نظرات را پیدا کردید باید آن را رزرو کنید و مبلغی را به عنوان بیعانه به فروشنده ملک بپردازید این مبلغ به طور کلی حدود 1000 پوند یا 1100 یورو می باشد و قابل استرداد نیست.

این مبلغ به منظور رزرو ملک به فروشنده داده می شود و از قیمت توافق شده ملک کم می شود. اما اگر پس از رزرو کردن ملک پشیمان شوید این مبلغ به طور کلی از بین می رود و به شما برگردانده نمی شود.

 

ملک مورد نظرتان را رزرو کنید

رزرو ملک مورد نظر

 

9-بررسی مدارک مورد نیاز سند:

پس از امضای قرار داد ها خرید ملک 4 هفته زمان می برد. در این مدت وکیل شما کلیه مدارک مربوط به ملک را بررسی می کند ( مدارکی مانند بررسی به تنظیم سند و کار های شهرداری ) تا مطمئن شود این ملک به نام شما ثبت خواهد شد.

 

نکته: از مارس 2019،مجوز نظامی برای ثبت سند املاک دیگر نیاز نیست.

 

10-دریافت سند مالکیت(TAPU):

آخرین مرحله برای تکمیل خرید املاک و مستغلات در ترکیه، ثبت TAPU ترکیه یا سند مالکیت است.هنگامی که تمامی مدارک مورد نیاز ثبت سند آماده شد و هر دو طرف معامله به تعهدات خود عمل کردند یک سند مالکیت یا TAPU برای خریدار صادر می شود و ملک قانونی به اسم او می شود.

امیدواریم که این مطلب برای شما کاربران مفید واقع شده باشد شما می توانید نظرات خود را در مورد این مطلب برا ما ارسال کنید.